Kaip pasigaminti ir tinkamai pakabinti inkilą sugrįžtantiems paukščiams (0)

473
Akvilė Bružinskaitė
2021 m. kovo 4 d. 15:33
Gamtotvarkos specialistas sako, kad inkilus geriausia kabinti kovo mėnesį, kai paukščiai grįžta, o žiema apleidžia miškus.

Svarbu žinoti ir tai, kaip tinkamai inkilą pakabinti. Būtina jį iškelti taip, kad paukštis galėtų prie jo lengvai priskristi. Be to, inkilo neturėtų uždengti šakos.

Dažniausiai inkilai keliami 3-4 metrų aukštyje, o jei planuojame pakabinti ne vieną inkilą mažiesiems paukščiams, derėtų tarp jų palikti 40-50 metrų atstumą. O jeigu inkilas skirtas pelėdoms, atstumas iki kito inkilo turėtų būti bent jau kilometras.

Norintiems inkilą pasigaminti patiems, svarbu žinoti, kad jis turi būti pagamintas iš neobliuotų lentų. Apdorotos lentos paukščiams nenaudingos – išsiritę jaunikliai apleisdami inkilą turi įsikabinti į inkilo sienelę iš vidaus, kad galėtų iš jo išlipti, tačiau jei inkilas pagamintas iš obliuotų lentų – jis tampa spąstais mažiesiems. Nevalia inkilų ir dažyti, mat dažai turi lakiųjų medžiagų, galinčių pakenkti paukščio sveikatai. Inkilą taip pat patariama gaminti iš ilgaamžės medienos, geriausiai tam tinka spygliuočiai.

Taip pat svarbu žinoti, kad prie inkilo landos nederėtų tvirtinti jokių pagaliukų, imituojančių laktą, mat tai - tik meškos paslauga, padedanti plėšrūnams lengviau užsikabinti ir patekti į inkilą. Derėtų atminti ir tai, kad pasigaminus ir iškėlus inkilą, nevalia jo užmiršti. Paukščiams sukurti būstai reikalauja ir priežiūros.

Inkilus miškininkai kelia siekiant užtikrinti sanitarinę miško apsaugą, mat juose apsigyvenę paukščiai reguliuoja kenkėjų populiaciją. Tačiau inkilus galite pasikabinti ir savo kieme, jei norite rytais girdėti čiulbančius paukščius.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai