JAV prie sienos su Meksika pradėjo karines pratybas (3)

3318
REUTERS
2018 m. lapkričio 12 d. 13:58
Jungtinių Valstijų kariai netoliese tarptautinės sienos su Meksika surengė karines pratybas. Skelbiama, kad tai savotiškas atsakas į tūkstančių imigrantų iš Centrinės Amerikos karavano maršrutą į Jungtines Valstijas.
Meksikos Sjudad Chuareso mieste filmuotoje medžiagoje matoma, kaip virš sienos skraido kariniai sraigtasparniai ir vaikštinėja kariai.

Nors imigrantai nepajudėjo toliau šalies pietinių teritorijų ir Meksikos miesto, prezidentas Donaldas Trumpas vis tiek prie sienos suvaldyti tariamą krizę pasiuntė daugiau nei 5 tūkst. karių.

JAV prezidentas dar sugriežtino savo poziciją imigracijos klausimu – konkrečiai prieš karavanu judančius atvykėlius. Jis jau ėmėsi aktyvių veiksmų ir nurodė nebesuteikti prieglobsčio neteisėtai Meksikos ir JAV sieną kirtusiems asmenims. Tokiu būdu siekiama sutrukdyti į šalį iš Vidurio Amerikos atvykti norintiems imigrantams.

D. Trumpas ne kartą sakė, kad Jungtinės Valstijos prie sienos su Meksika turėtų pasiųsti per 15 tūkst. karių – daugiau nei jų yra Afganistane.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai