JAV, Pietų Korėja ir Japonija pradėjo priešraketinės gynybos pratybas (0)

1054
REUTERS
2017 m. gruodžio 11 d. 12:03
JAV, Pietų Korėja ir Japonija pirmadienį pradėjo bendras karines pratybas, per kurias mokomasi sekti iš Šiaurės Korėjos leidžiamas raketas, pranešė Seulo kariškiai.

Šie trišaliai mokymai surengti Pchenjanui neseniai paleidus galingiausią iš jo kada nors išbandytų balistinių raketų ir paskelbus, kad Šiaurės Korėja tapo visaverte branduoline galybe.

Dviejų dienų pratybos – jau šeštosios nuo pernai birželio – prasidėjo vandenyse netoli Korėjos pusiasalio ir Japonijos, nurodė Pietų Korėjos gynybos ministerija.

Pratybose dalyvauja du JAV laivai, taip po vieną laivą iš minėtų Azijos valstybių.

Vašingtonas ir Seulas praeitą savaitę surengė didžiausias kada nors organizuotas bendras aviacijos pratybas, kad pademonstruotų savo karinę galią Pchenjanui. Pastarajam Jungtinės Tautos jau kelis kartus skelbė sankcijas už vykdomą balistinių raketų ir branduolinių ginklų kūrimo programą.

Įtampa pusiasalyje vėl paaštrėjo Pchenjanui lapkričio 29 dieną paleidus tarpžemyninę balistinę raketą „Hwasong 15“. Šiaurės Korėja tvirtina, kad ši raketa gali nuskraidinti „itin didelę kovinę galvutę“ į bet kurį JAV teritorijos tašką.

Daugelis analitikų pripažįsta, kad ši raketa galėtų pasiekti JAV žemyninę dalį, bet skeptiškai vertina Pchenjano pareiškimus, kad jis jau yra sukūręs pažangią technologiją, leidžiančią raketos kovinei galvutei atlaikyti sugrįžimą į Žemės atmosferą ir tiksliai smogti numatytam taikiniui.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai