Atgal

JAV grąžino Irakui 3,8 tūkst. kontrabanda įvežtų senovinių dirbinių (6)

793
REUTERS
2018 m. gegužės 3 d. 11:05
JAV pareigūnai trečiadienį grąžino Irakui 3,8 tūkst. senovinių dirbinių, kontrabanda įvežtų į Jungtines Valstijas ir rastų vienoje meno ir amatininkų dirbiniais prekiaujančioje bendrovėje.

Tarp šių daiktų esama dantiraščiu išrašytų molinių lentelių, cilindrinių antspaudų ir molinių bulių. Daugelis molinių lentelių, datuojamų 2100–1600 metais prie mūsų erą, yra kilusios iš senovinio šumerų miesto Irisagrigo, nurodė pareigūnai.

Molinių lentelių su dantiraščio tekstais siuntos buvo iš pradžių sulaikytos muitinės agentų, bet klaidingai įvardytos kaip čerpių pavyzdžiai, skirti bendrovei „Hobby Lobby“.

Ši bendrovė pernai sutiko atiduoti tūkstančius irakietiškų senoviniu dirbinių ir sumokėti 3 mln. dolerių pagal taikos susitarimą, kad užbaigtų JAV vyriausybės iškeltą civilinę bylą. „Hobby Lobby“ tvirtino šiuos dirbinius neteisėtai importavusi iš naivumo.

Teisingumo departamentas nurodė, kad tūkstančiai dantiraščio lentelių ir molinių bulių buvo kontrabanda įvežtos į Jungtines Valstijas per Jungtinius Arabų Emyratus ir Izraelį. Siuntos su šiais dirbiniais buvo nugabentos Oklahomoje įsikūrusiai bendrovei.

Bendrovės įkūrėjas milijardierius evangelikas Steve'as Greenas yra praeitais metais Vašingtone atsidariusio Biblijos muziejaus valdybos pirmininkas.

Vašingtone įvykusi ceremonija yra pirmasis nuo 2015 metų JAV įvykdytas kultūros vertybių grąžinimas Irakui.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi