Jaunos šeimos Pietų Korėjoje vietoj būsimų atžalų mieliau renkasi augintinius (7)

3237
REUTERS
2019 m. vasario 3 d. 08:18
Pietų Korėją dėl katastrofiškai mažo gimstamumo ištikusi demografinė krizė pavertė 2,4 mlrd. dolerių vertinamą šalies naminių gyvūnėlių rinką viena iš sparčiausiai augančių visame pasaulyje. 2011 metais šeimą sukūręs Kang Sung il savo Pomeranijos špicą Sancho myli ir lepina tarsi vaiką. Iš kiekvienos komandiruotės jam parveža lauktuvių, ir jau svarsto, kaip jį per Naujuosius metus vizitui pas močiutę – savo mamą – papuoš 50 dolerių kainavusiu kostiumu.

Kang Sung il ir jo žmona įsitikinę: auginti vaiką Pietų Korėjoje būtų nepakeliama finansinė našta.

Per mėnesį šeima Sancho poreikiams išleidžia beveik 80 skaičiuojant eurais – remiantis tyrimais, vidutiniškai savo augintiniams tiek skiria visi jų šeimininkai. Palyginimui: vien privati mokykla Pietų Korėjoje kainuoja apie 211 skaičiuojant eurais per mėnesį.

Pietų Korėjoje sparčiai populiarėja ir dar vienas su naminiais augintiniais susijęs verslas – specializuotos fotostudijos.

Visai šalia Seulo gyvenantis Lee Jae Hwan niekada neturėjo šeimos. Geriausias ir artimiausias jo draugas – šunelis Kkotgae. Deja, per Kalėdas savo ištikimiausio bendražygio vyras neteko.

Nepaisant to, ir toliau kiekvieną dieną savo šunelį išveda pasivaikščioti – tiksliau sakant, su savimi nešasi urną su augintinio pelenais.

Pietų Korėja – didžiausia pasaulyje raudonojo ženšenio pardavėja. Vietiniai jį vartoja imunitetui stiprinti.

Gana neseniai šio augalo vartotojų gretas papildė ir keturkojai: bendrovė „Korea Ginseng Corp“ pradėjo prekiauti ženšeniu praturtintu specialiu šunų ėdalu. Praeitais metais jo pardavimai išaugo net 140 proc.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai