Itin svarbų liudytoją „Pravieniškių mafijos“ byloje saugojo kaukėti pareigūnai (2)

29464
Dainius Sinkevičius | www.DELFI.lt
2019 m. kovo 28 d. 20:25
Gyvenimas zonoje – kaip laisvėje, tik, žinoma, su tam tikrais nepatogumais. Taip teigia net 11 metų Pravieniškių pataisos namuose kalėjęs ir tikrąjį vadinamosios „Pravieniškių mafijos“ gyvenimą iš arti matęs ne kartą teistas Plungės rajono gyventojas Algirdas Daukšas.

Jau kelerius metus laisvėje gyvenantis 40 metų vyras yra labai svarbus liudytojas baudžiamojoje byloje, kurioje prokurorai kaltinimus pateikė nusikalstamam susivienijimui vadovavusiems Pravieniškių pataisos namų „auklėtiniams“ – kaltinamųjų suole sėdi šešiolika asmenų. Beveik visi jie iki šiol yra už grotų – tik vienas pataisos namuose kalėjęs vyras jau yra atlikęs bausmę ir gyvena laisvėje, o dar vienas kaltinamasis – laikinai nuo pareigų nušalintas Pravieniškių pataisos namų Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyresnysis specialistas.

Šis pareigūnas – Evaldas Baronėnas. Jo pavardė ketvirtadienį Vilniaus apygardos teisme, kuris nagrinėja baudžiamąją bylą, buvo minima ne kartą – pataisos namų 2-oje valdyboje kalėjęs A. Daukšas teigia, kad pareigūnui ne kartą perdavė svarbios informacijos apie kalinių vykdomą prekybą narkotinėmis medžiagomis ir kitais uždraustais daiktais, taip pat atnešė skriaudžiamų nuteistųjų gautus lapelius, kuriuose buvo nurodoma, kam pervesti pinigus už „ramų gyvenimą“ įkalinimo įstaigoje.

Tačiau ši informacija, anot A. Daukšo, taip ir likdavo kriminalinės žvalgybos pareigūno, turėjusio užkirsti kelią nusikaltimams, kabinete. Maža to, buvęs nuteistasis įsitikinęs, kad pareigūnas taip pat galėjo būti susijęs su narkotikų prekyba zonoje.

„Pataisos namuose narkotikai dažniausiai būdavo suvynioti į foliją – kartą iš anksto neįspėjęs užėjau į jo kabinetą ir pamačiau, kaip jis turėjo paketą, kurį greitai pakišo po stalo, o vėliau man sakė, kad tu manęs nesekiok ir už durų nesiklausyk, – pasakojo A. Daukšas. – Nežinau, kokie tai buvo narkotikai ir iš kur jis juos gavo – gal per kratą rado, gal pats įnešė, – atsakymo reikia jo paties klausti.“

A. Daukšas – itin svarbus liudytojas „Pravieniškių mafijos“ byloje: kadangi sutiko bendradarbiauti su ikiteisminį tyrimą atlikusiais Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir Generalinės prokuratūros pareigūnais ir padėjo atskleisti įkalinimo įstaigoje įvykdytus nusikaltimus, vyras buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Tačiau pažvelgti į teisiamus buvusius Pravieniškių pataisos namų „auklėtinius“ jis taip ir neišdrįso – liudytoją į teismo salę atlydėjo du kaukėti kriminalistai. Kaukė buvo uždėta ir A. Daukšui ant veido – ją vyras išdrįso nusiimti tik bendraudamas su teisėjais.

DAUGIAU APIE TAI SKAITYKITE DELFI.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi