Istorijos laboratorija. Vytis, rektoriaus kepurė ir pelikanas: kaip Vilniaus universitetą mato kultūros istorikai?DELFI ir VU Istorijos fakulteto projektas (0)

1460
2019 m. kovo 25 d. 18:30
Šiemet seniausias Lietuvoje Vilniaus universitetas mini 440-ąsias metines. Šio universiteto istoriją galima pasakoti istoriniais įvykiais ir reikšmingiausiomis datomis.

Bet kultūros istorikai į jį žiūri kitaip: jie mato simbolius, ženklus, ritualus, vertybes, normas. Ar žvelgdami kultūros istorikų akimis iš tiesų galime pamatyti universitetą kitaip?

Ar jie gali atskleisti universiteto prasmę, kurios plika akimi nematome arba ji pasislėpusi po mums sunkiai suprantamais ženklais?

Ar studentai taip pat dalyvauja kurdami universiteto simboliką? Ir kodėl Vilniaus universiteto istorijoje atsirado pelikanas?

Šia tema kalbėsis Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto prodekanė, kultūros istorikė Loreta Skurvydaitė, Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros istorikė Inga Leonavičiūtė, magistrantas, studentų korporacijos Korp!Tilia narys Povilas Andrius Stepavičius. Pokalbį moderuos Tomas Vaiseta.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai