„Istorijos laboratorija“: ar kultūros istorija ugdo kūrybingumą? (0)

662
DELFI TV
2018 m. gegužės 3 d. 10:41
Apie kūrybingumą kalbama daug ir įvairiai. Kartais net sakoma, kad kūrybingumas yra būtina savybė XXI amžiaus žmogui, pasitinkančiam naują dirbtinio intelekto atnešamą pramonės ir kitų gyvenimo sričių revoliuciją. Pokalbyje su Vilniaus universitete kultūros istorijos studijas baigusiu reklamos agentūros „McCann Vilnius“ strategijos vadovu Tomu Bartninku buvo svarstoma, kas yra tas kūrybingumas ir ar jį galima išugdyti.

Tomas Bartninkas mėgsta priminti legendinio reklamos guru Davido Ogilvy mintį, kad geriausi reklamos specialistai yra istorikai ir sociologai.

Ar iš tiesų kultūros istorija, jos studijavimas ir išmanymas gali ugdyti kūrybingumą, kurį vėliau galima pritaikyti įvairiose gyvenimo srityse anapus istorijos mokslo – reklamoje, viešuosiuose ryšiuose, mene ir kitur? Ką žmogaus mąstymui ir vaizduotei suteikia kultūros istorija? Kodėl istorikai gali kurti reklamas?

Šiuos ir kitus klausimus Tomui Bartninkui uždavė ir pokalbį vedė Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytojas dr. Tomas Vaiseta.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai