Išskirtinis reportažas iš gelbėjimo laivo: 24 valandos su pabėgėliais (17)

1961
REUTERS
2017 m. balandžio 21 d. 11:33
Spausdamiesi ankštame gelbėjimo laivo „Phoenix“ denyje, šimtai pabėgėlių džiaugiasi po ilgos pertraukos galėsiantys paragauti šilto maisto. Šiuos žmones ką tik Viduržemio jūroje priglaudė MOAS – Maltoje veikiančios nevyriausybinės organizacijos – laivas, kuris dabar juos plukdo į Italiją.

Gelbėjimo operacija vyko penktadienį, balandžio 14 dieną, tačiau dar vieną papildomą dieną teko praleisti prie Libijos krantų, stebint, kaip kituose laivuose kankinasi daugybė nelaimėlių. Iš viso kelionė į uostą su 453 pabėgėliais ir septynių neišgyvenusių palaikais truko tris dienas ir buvo labai sunki.

Laive nemažai tokių, kurie jūra bėga nuo kovos veiksmų Sirijoje.

Viena jauna moteris iš Sirijos bėga su vos 5 mėnesių sūneliu. Ji viliasi patekti pas saviškius Švedijoje ir sako negalinti pamiršti matytų šiurpių vaizdų, kaip prieš jos akis merdėjo ir mirė kelionės neatlaikę pabėgėliai. Kiti žurnalistų kalbinti žmonės taip pat pasakojo ne kartą manę, kad paskęs ar prigers.

Gelbėjimo laive mažiausieji keleiviai aprūpinami pieno buteliais ir apklotais. Visi siaubingai pervargę ir stengiasi bent trumpam numigti.

Ši grupelė pabėgėlių – tik nedidelė dalis iš maždaug 8 tūkst. žmonių, išgelbėtų Velykų savaitgalį.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai