Išskirtinio „Ferrari“ kaina aukcione gali pakilti iki 32 milijonų eurų (0)

5249
REUTERS
2016 m. vasario 5 d. 16:01
Išskirtinis lenktyninis automobilis „Ferrari“ Paryžiaus aukcione gali pasiekti rekordinę 32 milijonų eurų kainą. Akimirksniu atpažįstamas raudonas „Ferrari“ ketvirtadienį, vasario 4 dieną, buvo pristatytas Paryžiaus mugėje „Paris Retromobile“, paskui jis iškeliavo į aukcioną „Artcurial“, kuris vyks penktadienio vakare.

Aukciono organizatoriai teigia, kad 1957 metų „Ferrari 335 Sport Scaglietti“ yra vienas iš labiausiai įsimintinų lenktyninių automobilių sporto istorijoje. Šis modelis, vienas iš keturių kada nors išleistų „Ferrari“ gamykloje, leido Italijos gamintojui 1957 metais laimėti „Pasaulio konstruktorių čempiono“ titulą ir prie savo vairo matė žymiausius to meto vairuotojus.

Šis unikalus „Ferrari“ priklausė prancūzui Pierre'ui Bardinon, vienam iš garsiausių „Ferrari“ kolekcionierių, kuriam priklausė pusšimtis šio Italijos automobilių gamintojo modelių ir kuris netgi turėjo privačią trasą, pastatytą centrinėje Prancūzijoje, kad galėtų pasidžiaugti savo mašinomis.

Taip pat pristatomas kitas „Ferrari“, kuris gali būti parduotas už maždaug 12 milijonų eurų. Tai yra 1963 metų „250 GT Berlinetta“, daugelio laikomas gražiausiu „Gran Turismo“ automobiliu.

Taip pat galima įsigyti sidabro spalvos 1986 metų „Testarossa“, kuris priklausė Italijos automobilių gamintojo „Fiat“ patriarchui Gianni Agnelli. Prognozuojama jo kaina – nuo 680 iki 900 tūkstančių eurų.

Aukcione bus ir prieinamesnių kainų mašinų, tačiau aukciono rengėjas Matthieu Lamoure'as tvirtina, kad vintažinio automobilio įsigijimas yra gera ir santykinai saugi investicija.

Puikus pavyzdys, kaip galima pradėti kolekcionavimą, yra mažas „Mini John Cooper Works“ – paskutinis garsiajam britų inžinieriui Johnui Cooperiui priklausęs ir jo vairuotas automobilis.

Jis pagarsėjo tuo, kad mažą miesto automobilį pavertė tikru ralio žvėrimi. „Mini John Cooper Works“ parduodamas už menką dalį to, ką paklotumėte už „Ferrari 335S“ – tik 80 tūkstančių eurų.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai