Išskirtiniame „Agurkinių“ lyderio pasakojime – apie dar neregėtą skandalą pataisos namuose (50)

75826
Domantas Pipas; Dainius Sinkevičius, DELFI TV | www.DELFI.lt
2018 m. balandžio 13 d. 14:16
Marijampolės pataisos namuose, į kuriuos prieš keturis mėnesius atlikti teismo skirtos bausmės buvo atvežtas „Agurkinių“ grupuotės lyderis Saulius Velečka, pravarde Agurkas, vos nekilo kalinių maištas – nuteistieji pasipiktino, kad maitinimo paslaugas teikiančios bendrovės darbuotojai atsisakė juos pamaitinti, nes dėl iki šiol nežinomų priežasčių neturėjo maisto.

Tuo metu daugiau kaip keturiolikos metų laisvės atėmimo bausme nuteistas S. Velečka ir kiti nuteistieji įsitikinę, kad taip įkalinimo įstaigoje grobstomos valstybės lėšos – iš biudžeto mokama už visų pataisos namuose esančių suimtųjų maitinimą, nesvarbu, ar jie šį maistą valgo.

Naujausiais baldais ir technika apstatytame korpuse gyvenantys nuteistieji, žemesnio rango kalinių vadinami „vierchais“, retai kada lankosi pataisos namų valgykloje, tačiau šią savaitę iš anksto susitarę į ją užsuko. Bet čia jų niekas nelaukė, nors pusryčiai nuteistiesiems pagal įstatymą priklauso ir privalėjo būti paruošti. Bet maisto dvyliktojo būrio kaliniai negavo – jo pritrūko, o kai nuteistieji ėmė piktintis, kad pataisos namuose pažeidžiamos jų teisės ir blogiausiu atveju jiems priklauso vadinamasis sausas davinys, vos nekilo riaušės – vienas pareigūnas su ašarinių dujų balioniu stojo piestu prieš nuteistuosius.

Kaliniai įsitikinę, kad jeigu būtų nevykdę šio pareigūno reikalavimų ir neišsiskirstę iš valgyklos, netrukus pataisos namuose būtų kilę neramumai, o jų tramdyti greičiausiai būtų iškviesti ginkluoti viešojo saugumo pareigūnai.

Kas atsitiko pataisos namuose ir kodėl nuteistieji liko be maisto, nors už jį iš valstybės biudžeto kasmet sumokami milijonai eurų? Į šį klausimą atsakymo kol kas neturi ir Marijampolės pataisos namų administracija, kuri dar tą pačią dieną pradėjo tyrimą.

Po šio incidento visas dvyliktasis būrys įkalinimo įstaigos administracijai pareiškė, kad atsisako eiti valgyti į valgyklą, o apie susiklosčiusią situaciją telefonu pranešė ne vieną korupcijos atvejį kalėjimų sistemoje atskleidusiai Teisingumo ministerijos auditorei Rasai Kazėnienei, kuri artimiausiu metu pažadėjo atvykti į Marijampolę.

Kalinių protesto akcijos atgarsiai pasiekė ir DELFI – bausmę atliekantys nuteistieji ryžosi viešai papasakoti ne tik apie vos įkalinimo įstaigoje nekilusį maištą, bet ir gyvenimą už grotų. Tiesa, jie neslepia, kad už tai, jog bendravo su žurnalistais, greičiausiai bus nubausti – esą įkalinimo įstaigoje tokios nerašytos taisyklės. Daugiau apie tai – vaizdo įraše, taip pat skaitykite DELFI.

Marijampolės pataisos namų direktorius Regimantas Kavaliauskas neslepia, kad tai, kas šią savaitę įvyko jo vadovaujamoje įstaigoje, tikrai nėra kasdienis įvykis, todėl šiuo metu yra atliekamas tyrimas, kurio metu siekiama išsiaškinti visas priežastis.

Direktorius mano, kad protesto akciją surengę nuteistieji taip bando keršyti įkalinimo įstaigos administracijai už išvakarėse surengtas kratas kai kurių nuteistųjų gyvenamosiose vietose.

Ar pataisos namų direktorius įvykdė nuteistųjų prašymą ir po protesto akcijos nuėjo pasikalbėti su kaliniais, kodėl „Agurkinių“ lyderis S. Velečka apgyvendintas naujai įrengtose kalėjimo patalpose su moderniausiais baldais ir technika, o šimtai kalinių glaudžiasi nutręštose kamerose, kaip atrodo „Agurko“ kambarys, kokius ypatingus pageidavimus jis išreiškė pataisos namų administracijai ir kodėl S. Velečkos žmona Marina Bui-Velečkienė pataisos namuose nustebo išvydusi DELFI žurnalistus, skaitykite tik DELFI jau kitą savaitę.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu

169
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Justina Ilkevičiūte

87