Išskirtinė beveik pusę metų komoje išbuvusio kalinio išpažintis: 37 metų vyras virto „daržove“ (1)

75911
Dainius Sinkevičius, Aleksandras Zaikinas, Orestas Gurevičius, DELFI TV | www.DELFI.lt
2019 m. spalio 14 d. 09:50
Pasižiūrėję į Vytautą ir išgirdę jo balsu sunkiai tariamus žodžius nė neįtartumėte, kad jam – dar tik 37 metai. Beveik prieš dvejus metus Pravieniškių pataisos namuose nutikusi tragiška istorija visiškai pakeitė vyro gyvenimą – šiandien jis mokosi iš naujo gyventi. „Esu lyg senas mažas vaikas“, – prisipažįsta Vytautas.

„Noriu papasakoti savo istoriją – tą, kurios niekas nenori girdėti ir bando nuslėpti nuo visuomenės, – iš Pravieniškių pataisos namų Antrojo lokalinio sektoriaus į DELFI redakciją paskambinęs Vytautas Zlatkauskas paprašė jį aplankyti įkalinimo įstaigoje. – Nekreipkite dėmesio į mano balsą, aš dar sunkiai kalbu, visa tai – po komos, kurioje praleidau beveik pusę metų.“

Kai atvykstame į Pravieniškes, pareigūnai mus palydi į Kriminalinės žvalgybos skyriaus darbuotojų kabinetą, – netrukus čia pasirodo ir Vytautas.

„Jums tikrai 37 metai?“ – nustembu. „Taip, esu gimęs 1982 metais“, – sako nuteistasis. Visą mūsų pokalbį akylai stebi pareigūnas – nors įstatymai žurnalistams garantuoja pokalbių su nuteistaisiais konfidencialumą, pareigūnas Vytauto pasakojimą fiksuoja vaizdo registratoriumi, esą toks valdžios nurodymas. O toji valdžia – Pravieniškių pataisos namų vadovybė atkerta, kad vadovaujasi teisės aktais ir privalo užtikrinti saugumą.

„Neturiu ko slėpti, priešingai – noriu, kad visuomenė viską žinotų“, – dar telefonu sakė nuteistasis. Jis mano, kad papasakojęs savo tragišką istoriją pagaliau teisėsaugą privers atmerkti akis ir šie išsiaiškins, kas gi iš tikrųjų nutiko tą 2017-ųjų gruodžio 13-osios vakarą Pravieniškėse, kai iš būrio, į kurį Vytautas ką tik buvo perkeltas, netrukus jis, jau paniręs į gilią komą, skubios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Kauno klinikas. Kad vyras išgyvens, niekas netikėjo.

Iš karto po šio įvykio Pravieniškėse buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, kuris 2018 m. kovo 27 d. buvo nutrauktas – tyrimo metu Pravieniškių pataisos namų Kriminalinės žvalgybos pareigūnų medžiagą įvertinusi Kaišiadorių prokurorė Aldona Vitkauskienė nutarė, kad jokio nusikaltimo nebuvo padaryta – Vytautas susižalojo pats, kai pavartojo psichotropinės medžiagos „kobros“ (jos sudėtis nėra žinoma, dažniausiai tai būna tabakas su žiurkių nuodais, benzinu, klijais ir kitomis cheminėmis medžiagomis).

Kodėl tokią išvadą padarė prokurorė A. Vitkauskienė, šiandien ji pati net negali atsakyti, tačiau privalės, nes seną bylą iš seifo išėmusi ir peržiūrėjusi Kauno prokuratūros 6-ojo skyriaus vyriausioji prokurorė Raimonda Jačiauskienė nutarė atnaujinti ikiteisminį tyrimą.

Daugiau apie tai skaitykite DELFI ir žiūrėkite vaizdo įraše. Montažo ir garso režisierius – Aleksandras Zaikinas.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi