Įspūdingas K. Kolumbo sugrįžimas į vietą, kur jis atrado naują pasaulį (0)

3265
REUTERS
2016 m. birželio 15 d. 17:30
Šiaurinėje Puerto Riko pakrantėje esančiame Aresibe atidengta milžiniška italų keliautojo Kristupo Kolumbo statula.

Rusijoje gyvenantis skulptorius Zurabas Tsereteli sukūrė 81,68 metro monumentą iš 2500 gabalų bronzos ir plieno, kurie buvo pagaminti Rusijoje, taip pat 185,8 kvadratinio metro vario lakštų.

Statula pavadinimu „Naujojo Pasaulio gimimas“, sverianti 6500 tonas, yra beveik du kartus aukštesnė už Niujorko Laisvės statulą be jos pagrindo, ir dvigubai aukštesnė už Rio de Žaneiro Kristaus Atpirkėjo statulą. Meno kūriniui surinkti prireikė daugiau kaip 110 tūkstančių valandų.

Z. Tsereteli, studijavęs Tbilisio Valstybinėje menų akademijoje ir vėliau persikėlęs į Maskvą, prie statulos, vaizduojančios prie vairalazdės laive „Santa Maria“ stovintį Kolumbą, pradėjo dirbti dar 1992 metais.

Tai vienas iš dviejų jo darbų. Antroji statula, pavadinta „Naujojo žmogaus gimimas“, iškilo Ispanijos mieste Sevilijoje, taip siekiant įamžinti vietą, kur Kristupas Kolumbas pradėjo savo kelionę į Ameriką.

Statula „Naujojo Pasaulio gimimas“ buvo atidengta birželio 14 dieną netoli tos vietos, kur Kolumbas 1492 išlipo į krantą.

Abu šie paminklai skirti 500-osioms Kolumbo kelionės į Ameriką metinėms paminėti.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai