Islamo valstybės vaizdo įraše užfiksuoti Mosulo minareto griūvėsiai (2)

3332
REUTERS
2017 m. birželio 23 d. 17:15
Islamo valstybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomi džihadistų trečiadienį susprogdinto žymiojo Mosulo pasvirusio minareto ir šalia jo stovėjusios mečetės griuvesiai. Šioje mečetėje savo vienintelį viešą pasirodymą 2014-aisiais surengęs džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) lyderis Abu Bakras al Baghdadi pasiskelbė „kalifu.

Netrukus IS propagandos agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame dėl sugriautos mečetės kaltino JAV aviaciją, bet Jungtinių Valstijų vadovaujama koalicija pasmerkė šį incidentą ir sakė, kad tai yra nusikaltimas prieš „Mosulo ir viso Irako žmones“.

Irako premjeras Haideras al Abadi teigė, kad tų pastatų sugriovimas buvo „oficialus (džihadistų) sutriuškinimo pripažinimas“ po aštuonis mėnesius trukusios kovos dėl Mosulo.

„Mūsų pajėgos artinosi savo taikinių link giliai senamiestyje, o kai jos priartėjo apie 50 metrų prie Nurio (Šviesos) mečetės, „Daesh“ (IS) įvykdė dar vieną istorinį nusikaltimą ir susprogdino Nurio mečetę bei Hadbos minaretą“, – pranešime sakė Mosulo operacijos vadas kariuomenės štabo generolas leitenantas.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai