Išaiškinta tarptautinė organizuota grupė, įtariama pinigų plovimu ir sukčiavimu (1)

5033
policija.lt
2015 m. rugsėjo 15 d. 13:04
Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai po kruopštaus neviešo, o vėliau - ikiteisminio tyrimo, kurio metu buvo atlikti slapti veiksmai, sulaikė Rusijos Federacijos 34-erių metų pilietį.

Jis, kuris kartu su kitais Rusijos piliečiais bei nenustatytais asmenimis - bendrininkais, veikė organizuota grupe ir 2015 m. rugpjūčio 24-28 d. apgaulės būdu įgijo didelės vertės svetimą turtą - beveik 90 000 eurų, priklausančių Italijoje registruotam juridiniam vienetui, praneša Lietuvos kriminalinės policijos biuras.

Minėti organizuotos grupės nariai nusikalstamu būdu gautas pinigines lėšas siekė nuslėpti ir vėliau įteisinti, t. y. skubiai atliko su jomis finansinę operaciją - nusikalstamu būdu įgytus pinigus pervedė į banko sąskaitą Lietuvoje, neįtardami, kad sąskaitą Lietuvoje jau kontroliuoja policija. Organizuotos grupės nariai tikėjosi gauti pinigines lėšas grynaisiais pinigais ir taip nuslėpti tikrąją pinigų kilmę ir save (kaip tikruosius pinigų gavėjus).

Policijos slaptosios operacijos metu vienas iš minėtos organizuotos grupės narių buvo sulaikytas Vilniaus mieste. Dėl kitų organizuotos grupės narių bus kreipiamasi į Rusijos Federacijos teisėsaugos institucijas teisinės pagalbos prašymu dėl jų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn ir galimos ekstradicijos ar baudžiamojo persekiojimo perėmimo.

Dėl minėto nusikaltimo Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo ir nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai