Iš Baltarusijos atėjo afganistaniečiai su EŽTT sprendimu rankose (2)

9980
2021 m. rugsėjo 9 d. 15:50
Trečiadienį Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pranešė, kad laikinai neleido iš Lietuvos išsiųsti 5 afganistaniečių, kurie esą slapstosi mūsų šalyje. Iš pradžių Valstybės sienos apsaugos tarnyba neturėjo jokių žinių apie šiuos žmones, kol ketvirtadienį jie su teismo sprendimu rankose neatkeliavo iš Baltarusijos, kur visą laiką ir buvo.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado Rustamo Liubajevo teigimu, afganistaniečiams padėti atskubėjo ir advokatė iš Lietuvos.

Vis dėlto į Lietuvą afganistaniečiai nebus įleisti, nes teismas neįpareigoja jų įsileisti. Pasak Liubajevo, Lietuvos pasienyje šiuo metu yra dar viena pasieniečių grupė, tačiau ji neketina vykti į Lietuvą.

„Tie migrantai pasirodė prie valstybės sienos iš Baltarusijos pusės. Nėra jų Lietuvoje, jie buvo Baltarusijose. Atvyko neturėdami asmens tapatybės dokumentų, bet turėdami EŽTT sprendimą“, – Delfi sakė VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

Jo teigimu į vietą, kur migrantai neteisėtai bando patekti į Lietuvą, atvyko ir juos atstovaujanti advokatė, kuri bandė įtikinti pasieniečius įleisti atvykėlius į šalį. Visgi to daryti neplanuojama. „Teismo sprendimas neįpareigoja jų į Lietuvą įleisti, todėl jie bus neįleisti“, – sakė jis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai