Irane hidžabu mojavusi moteris: dariau tai dėl savo dukters (0)

3162
REUTERS
2019 m. vasario 14 d. 15:28
Kai prieš metus Irano sostinės Teherano Revoliucijos gatvėje Azam Jangravi užsilipo ant elektros transformatoriaus, jos širdis daužėsi tarsi pašėlusi.

Jauna moteris į viršų iškėlė savo galvos apdangalą – hidžabą – ir ėmė juo mojuoti. Per labai trumpą laiką ją apspito minia. Žmonės šaukė ir ragino ją lipti žemyn.

Moteris nuo pat pirmos savo protesto akcijos akimirkos žinojo, jog atsidurs už grotų, tačiau jos tokia perspektyva neatbaidė – moteris sako norėjusi, kad jos šalis pasikeistų dėl jos aštuonerių metų dukros.

Taigi, dėl protesto ji buvo sulaikyta, atleista iš darbo tyrimų centre ir nuteista trejiems metams laisvės atėmimo dėl piktavališko Islamo teisės pažeidimo ir nepagarbos moralei. Teismas grasino iš moters atimsiantis dukrą, tačiau jai pavyko, dar prieš įsigalint nuosprendžiui, su dukra iš šalies pabėgti.

Šią savaitę Irane buvo minimos 40-osios Islamo revoliucijos metinės. Būtent po jos šalies moterims nurodyta slėpti savo veidą. Tokio reikalavimo nepaisančios moterys viešai smerkiamos, joms skiriamos baudos, laisvės atėmimas.

A. Jangravi – viena iš 39 moterų, 2018 metais sulaikytų dėl su hidžabais susijusių protestų, skelbia „Amnesty International“. Dar 55 asmenys atsidūrė už grotų dėl kovos už moterų teises.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai