Ilgai mokesčių nesulaukę nuomotojai barams nepaliks jokio kito pasirinkimo (7)

278
Akvilė Bružinskaitė
2021 m. vasario 22 d. 16:52
Prie šeštadienį surengtos akcijos prisijungė 14 miestų, susirinko daugiau nei 100 įstaigų, o palaikyti atvyko daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių.

Barų ir naktinių klubų atstovai tikina, kad jų situacija itin prasta – susikaupusios skolos už patalpų nuomas jiems tarsi inkaras po kaklu, o žadėtų paramų jie nesulaukia dėl ilgų biurokratinių procesų.

Gerai žinomų barų Vilniuje atstovas sako, kad susidariusios skolas tikrai slegia. Štai, pavyzdžiui, iš 6 turimų barų, 3 žinomiausių barų išlaikymas jiems kainuoja 42 tūkst. eurų mėnesiui. O skola savivaldybei jau siekia virš 200 tūkst. eurų. Situacija itin prasta ir ką tik atidarytiems naujiems barams, kurie į žadamas paramas net nepretenduoja. Todėl prašoma atkreipti dėmesį ir į juos.

Vilniaus naktinio aljanso pirmininkas patikina, kad itin nepavydėtinoje situacijoje atsidūrę verslai savo noru neužsidarys, tačiau nuomotojai, ilgai nesulaukę mokesčių, barams nepaliks pasirinkimo - tik užleisti patalpas kitiems nuomininkams bei užsidaryti su didžiulėmis skolomis ir konfiskuota įranga.

Verslininkai taip pat tikina, kad net jeigu būtų leidžiama dirbti esant ribojimams, šie kerta per jų kišenes, mat pajėgumas tada siekia tik 20-30%. Visgi, jie neprašo leisti dirbti pilnu pajėgumu ir supranta situacijos rimtumą, bet būtent dėl šios priežasties tikisi valstybės paramos.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai