Į Vilnių atvykęs Chodorkovskis: mane bet kada gali nužudyti, tėra du pasirinkimo keliai (38)

9540
DELFI TV
2018 m. kovo 27 d. 12:20
Su Kremliuje įsitvirtinusiu „banditų režimu“ reikia kovoti ne pareiškimais, diplomatiniais demaršais, o tikslingomis, policinėmis priemonėmis – taip, kaip kovojama su nusikaltėliais. Taip Vladimirui Putinui įgėlė buvęs koncerno „Jukos“ vadovas, Rusijos prezidento kritikas Michailas Chodorkovskis.

DELFI redakcijoje apsilankęs M. Chodorkovskis neslėpė, kad dar prieš metus jo išsakytos prognozės dėl vis labiau desperatiškų, antivakarietiškų Kremliaus veiksmų, regis, pildosi.

Ne tik Jungtinę Karalystę, bet ir visą Europą sukrėtęs bei diplomatinėmis priemonėmis reaguoti privertęs buvusio rusų žvalgybininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimas, anot M. Chodorkovskio – tik dar vienas įrodymas su kuo reikalų turi Vakarai.

Vis dėlto Londone gyvenantis buvęs Rusijos oligarchas M. Chodorkovskis tikino, jog norėdami atsakyti Kremliui, Vakarai turėtų ryžtis rimtesnėms priemonėms, pavyzdžiui, teisinėmis priemonėmis tikslingai taikytis į pareigūnus, susijusius su nusikalstamais Kremliaus režimo veiksmais arba į Britanijoje didelius turtus sukaupusius V. Putinui ištikimus oligarchus.

„Jų sąrašai yra gerai žinomi, pats dalį tų žmonių pažįstu“, – neslėpė dar 2003 metais suimtas, apkaltintas sukčiavimu, pinigų plovimu ir po dviejų metų nuteistas M. Chodorkovskis.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai