Į Rusiją išlydėti „Misijos Sibiras“ dalyviai (19)

2765
Robertas Narmontas, DELFI.TV
2015 m. liepos 17 d. 19:21
Į Tomsko sritį Rusijoje penktadienį išlydėti šešiolika „Misijos Sibiras“ dalyvių, kurie iki mėnesio pabaigos lankys lietuvių tremties vietas ir tvarkys apleistas kapavietes. Šioje srityje iš viso buvo apie 300 lietuvių trėmimo vietų. Pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, išlydėdamas ekspediciją, teigė, kad jaunimas demonstruoja savo pilietiškumą.

Šiais metais pirmą kartą prie „Misijos Sibiras“ prisijungia po Estijos ir Latvijos pilietį. Į Sibirą kartu su jaunimu vyks architektas ir legendinės muzikos grupės „Antis“ lyderis Algirdas Kaušpėdas.

Per projekto gyvavimo metus dalyvio anketą užpildė daugiau nei 11 tūkst. jaunų žmonių.

Lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Rusijoje, Kazachstane ir Tadžikistane jau aplankė 13 jaunimo ekspedicijų, sutvarkiusių apie 110 lietuviškų kapinių ir susitikusių su ten gyvenančiais lietuviais.

Sovietinės okupacijos metu 1940 – 1953 metais iš Lietuvos į tremtį ir lagerius buvo ištremta daugiau nei 280 tūkst. žmonių.

Į misiją išvyko ir DELFI reporterė Virginija Spurytė. Ji prieš ekspediciją mokėsi ir kryždirbystės, ir liaudies dainų. Pasak Virginijos, komanda motyvuota, entuziastinga, žino, kad važiuoja ne į turistinį žygį, o su misija.

Žurnalistė pažadėjo, kad vos radusi interneto ryšį, nors taigoje tai bus sudėtinga, stengsis kuo operatyviau naujienas pranešti DELFI skaitytojams.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai