Į Minsko gatves išėjo tūkstančiai „Maršo už laisvę“ dalyvių (3)

47305
Maksimas Milta | BNS
2020 m. rugpjūčio 16 d. 19:39
Baltarusijos opozicija tikisi, kad sekmadienį, praėjus savaitei po ginčijamų rinkimų, kurie sukėlė precedento neturinčius protestus prieš Aliaksandrą Lukašenką, į sostinės gatves išeis tūkstančiai „Maršo už laisvę“ dalyvių.

Tuo metu sostinėje taip pat vyksta A. Lukašenkos palaikymo mitingas, kuriame dalyvauja ir jis pats.

Susidūręs su didžiausiu iššūkiu per savo 26 metų valdžioje A. Lukašenka šeštadienį pareiškė sulaukęs Rusijos prezidento Vladimiro Putino palaikymo, kuris pažadėjo padėti „užtikrinti Baltarusijos saugumą“.

Kremlius tik pasakė, kad lyderiai pasikalbėję telefonu susitarė, kad Baltarusijos „problemos“ bus „greitai išspręstos“, neminint konkrečios paramos A. Lukašenkai.

Baltarusijos autoritarinis vadovas, kuris buvusią sovietinę šalį nuo 1994 metų valdo geležiniu kumščiu, sulaukia vis didesnio į gatves išeinančių piliečių ir užsienio spaudimo dėl savo tvirtinimo, kad praėjusį sekmadienį jis užsitikrino dar vieną kadenciją prezidento poste su 80 proc. balsų.

Dešimtys tūkstančių žmonių išėjo į gatves, kad pasmerktų oficialiai skelbiamus rezultatus ir palaikytų pagrindinę opozicijos kandidatę Sviatlaną Cichanouskają, 37 metų politikos naujokę, kuri dalyvauti rinkimuose pasiryžo po to, kai buvo įkalinti kiti potencialūs kandidatai, įskaitant jos vyrą.

Per smurto kupiną milicijos susidorojimą su protestuotojais buvo sulaikyta daugiau kaip 6 700 žmonių, šimtai sužeista ir du žmonės neteko gyvybės.

Iš Lietuvos, kur ji pabėgo antradienį, S. Cichanouskaja paragino žmones savaitgalį rengti taikius mitingus, įskaitant sekmadienio maršą Minske.

Opozicija paragino surengti vieną didžiausių mitingų prieš A. Lukašenkos, kuris protestuotojus vadino užsienio kontroliuojamomis „avimis“ ir nusikaltėliais, valdymą.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai