Į Lietuvą iš Latvijos atskraidinta donoro širdis (8)

3525
Robertas Narmontas
2021 m. kovo 3 d. 17:45
Šį trečiadienį,16.05 val. Santariškių žiede leidosi Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, vykdęs ypatingą misiją. Jo įgula į Lietuvą atskraidino Latvijoje mirusio vyro širdį, kuri dar šiandien bus transplantuota Santaros klinikose jos laukusiam pacientui.

To paties donoro kepenys bus atvežtos ir į Kauno klinikas. Jos bus gabenamos greitosios medicininės pagalbos automobiliu su policijos palyda. Kaip portalui „Delfi“ sakė Nacionalinio transplantacijos biuro (NTB) Transplantacijų koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Kotryna Čaikauskaitė, širdį nuspręsta skraidinti dėl trumpo širdies išemijos laiko. „Apie atsiradusį donorą gavome žinutę vakar, 15.16 val.“, – prisiminė pašnekovė.

Dovanoti donoro organus latviai nusprendė, nes neatsirado tinkamo recipiento Latvijoje. Šiemet tai – pirmas kartas, kuomet donoro organai atskraidinami iš kitos šalies. Iš Lietuvos šiemet buvo išskraidintas tik vienas organas – plaučiai. Jie padovanoti recipientui Vokietijoje. Iš viso šiuo metu organų ir audinių Lietuvoje laukia 534 recipientai, tarp jų – ir vaikai. Daugiausia laukiama ragenų. Jų reikia 138 žmonėms, iš kurių du vaikai. 124 asmenys laukia kamieninių kraujodaros ląstelių. Penki laukiantieji yra vaikai. Inksto laukia 113 asmenų, iš kurių vienas vaikas.

93 asmenys laukia kepenų. Iš jų – 13 vaikų. 47 asmenims, tarp kurių – trys vaikai, reikia persodinti širdį. Aštuoni pacientai laukia plaučių. Šeši – kasos ir inksto komplekso. Penki – širdies ir inksto komplekso. Šiemet Lietuvoje jau įvykdyta 25 kamieninių kraujodaros ląstelių, keturiolika mirusio donoro inkstų, vienuolika ragenų, trys kepenų ir viena širdies transplantacija.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai