Į apžiūrą pas ginekologę atvykusi moteris buvo pasiųsta tiesiai į operacinę: tas „nieko gero“ yra baisiausia, ką gali išgirsti mama (0)

43158
Gintarė Bakūnaitė; Kiril Čachovskij; Aleksas Zaikinas | www.DELFI.lt
2021 m. kovo 10 d. 09:39
Izaokas Niutonas, Tomas Edisonas, Vinstonas Čerčilis, Albertas Einšteinas – visi jie gimė anksčiau laiko ir tokių visiems puikiai žinomų pavardžių sąrašą dar tikrai būtų galima tęsti.

Fizikos genijumi laikomas Izaokas Niutonas pasaulį išvydo sverdamas vos kilogramą ir tris šimtus gramų. Daktarai nesitikėjo, kad jis išgyvens ilgiau nei porą valandų. Tuo tarpu Nobelio premijos laureato Alberto Einšteino mama buvo gąsdinama, kad jo sūnaus galva yra per didelė ir keistos formos. Tėvai nerimavo dėl jo protinio vystymosi, nes Einšeinas sklandžiai kalbėti negalėjo iki devynerių.

O štai Vinstoną Čerčilį politiniai priešai ilgai vadino „amžinai skubančiu jaunuoliu“. Kaip rašoma jo politinės biografijos knygos anotacijoje, tai tinka ne tik jo politinės veiklos stiliuo, bet yra užuomena į V. Čerčilio dviem mėnesiais per ankstyvą gimimą.

Kaip teigia Asociacijos „Neišnešiotukas“ ir paramos projekto „Ankstukai“ vadovė Asta Speičytė Radzevičienė, per anksti gimę vaikai tikrai dažnai net ir vyresniame amžiuje būna hiperaktyvūs. Jos teigimu, jie nuolat gyvena su jausmu tarsi jiems reikėtų pasivyti savo bendraamžius.

„Delfi“ pradeda naują pasakojimų ciklą „Paramos galia“, kurio metu skaitytojus ir žiūrovus kviečia susipažinti su skirtingomis organizacijomis, siekiančiomis spręsti įvairias socialines ir net globalias problemas. Nors dažnai atrodo, kad esame per maži susidoroti su tokio masto iššūkiais – juk niekam to nepavyko padaryti dešimtmečius ar net šimtmečius – iš tiesų prie pokyčių gali prisidėti kiekvienas mūsų. Šios organizacijos – puikus to įrodymas, nes jas visas vienija ir veda į priekį paramos galia.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai