Havajų Kilauea vulkanas spjaudo lavą ir pelenus (0)

4567
REUTERS
2018 m. gegužės 16 d. 11:32
Akmenų griūtys, sprogimai ir pelenų debesys – taip apie save nusprendė priminti Havajuose esantis Kilauea ugnikalnis. Antradienį, gegužės 15 dieną, aplinkiniai gyventojai pirmą kartą per 12 vulkano siautulio dienų gavo oficialų pareigūnų perspėjimą dėl pelenų keliamo pavojaus sveikatai: jie gali sudirginti akis ir sukelti kvėpavimo sutrikimų.

Pilkų pelenų ir dūmų pliūpsnis, kurį į kelių šimtų metrų aukštį išspjovė Kilauea ugnikalnis, vėjo buvo nugintas į pietvakarius Ka‘u rajono kryptimi, skelbia Havajų ugnikalnių stebėjimo agentūros atstovai.

Didžiausią pavojų žmonių sveikatai pelenai sukėlė būtent Ka‘u rajone, esančiame maždaug už 48 kilometrų nuo Kilauea. Dar viena vietiniams tekusi grėsmė – ugnikalnio skleidžiamos pavojingos dujos.

Pastebimai padidėjęs sieros dioksido ir kitų pavojingų dujų kiekis paskatino vietos sveikatos pareigūnus perspėti vietinius nebūti lauke ar netgi laikinai išvykti iš rytinio didžiausios Havajų salos pakraščio, kol aprims nuo gegužės 3 dienos nerimstantis ugnikalnis.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi