Griaunamos neteisėtai iškilusios mafijos klano narių vilos Italijoje (12)

22613
REUTERS
2018 m. lapkričio 28 d. 11:38
Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini ėmėsi iniciatyvos, kurios tikslas – nugriauti neteisėtai Romoje pastatytą, mafijos klano „Casamonica“ nariams priklausančią vilą. Jos vietoje ketinama įrengti vaikų žaidimo aikštelę. Praeitą savaitę Italijos valdžia konfiskavo aštuonis nekilnojamojo turto objektus, kurių atsiradimas prieštarauja statybas reglamentuojančioms normoms ir istorinio kraštovaizdžio apsaugos taisyklėms.

Vila buvo pastatyta asmenų, priklausančių pietrytinėje Romos dalyje įsitvirtinusiam mafijos klanui „Casamonica“. Demonstratyvus statinio nugriovimas – šalies vidaus reikalų ministro M. Salvini, pravarde Kapitonas, surengta akcija.

Politikas ne kartą grasino, kad kovai su nelegaliai į šalį atvykusių migrantų ir romų gyvenvietėmis bus pasitelkti buldozeriai.

Italijos vicepremjeras ir vienas iš kraštutinių dešiniųjų partijos „Šiaurės lyga“ (it. – „Lega Nord“) lyderių pats sėdo prie ekskavatoriaus valdymo mechanizmų. Kiek vėliau jo pradėtą darbą tęsė karo inžinieriai. Jie sugriovė pastatą, kurio vietoje ateityje bus vaikų žaidimo aikštelė. Kapitonu vadinamas politikas davė žodį, kad šis procesas – nesustabdomas.
Mafijos klano ištakos siejamos su romų bendruomene. Vasarą jo atstovai sukritikavo M. Salvini pasiūlymą atlikti romų surašymą.

Praeitą savaitę Vidaus reikalų ministerijos vadovas kartu su Romos miesto mere Virginia Raggi, priklausančia populistiniam „Penkių žvaigždučių judėjimui“ (it. – „Movimento 5 Stelle“), stebėjo politinę operaciją, per kurią buvo konfiskuotos aštuonios Romos Quadraro rajone stovinčios vilos. Visi pastatai priklausė klanui „Casamonica“.

V. Raggi tada konstatavo, kad namai pastatyti pažeidžiant mieste galiojančius statybų ir istorinio kraštovaizdžio išsaugojimo įstatymus.
Vilų savininkams teko palikti impozantiškus būstus, prigrūstus paauksuotų veidrodžių, marmurinių statulų ir ištaigingų baldų. Vieni išvyko automobiliais, kiti išėjo pėsčiomis.

Merė tvirtina, kad tai, jog vilos išstovėjo čia net 30 metų, akivaizdžiai byloja apie ankstesnės Italijos valdžios nepajėgumą kovoti su nusikalstamumu.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi