Generalinė prokurorė pripažino: prievarta Puidoko atžvilgiu buvo panaudota, jis priešinosi (14)

7753
2021 m. birželio 15 d. 13:55
Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pripažino, kad per kratą buvo panaudota prievarta Seimo nario Mindaugo Puidoko atžvilgiu. Seimo narys, pasak jos, priešinosi.

„Praėjusią savaitę viešai buvo pranešta apie ikiteisminį tyrimą, pradėtą šių metų balandžio 27 d., Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) gavus Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti. STT, atliekanti šį ikiteisminį tyrimą, atlieka jį pagal tu Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl papirkimo ir dėl prekybos poveikiu“, - sakė N. Grunskienė.

Prokurorė aiškino, kad krata, kuri vyko M. Puidoko kabinete, buvo atlikta vykdant teismo nutartį. Adnet media icon „Teismo nutartimi Seimo nario kabinete leista atlikti, siekiant surasti ir paimti ikiteisminiam tyrimui reikšmingus dokumentus ir daiktus, įskaitant ir du Seimo nario M. Puidoko mobiliaus ryšio telefonus“, - sakė N. Grunskienė. Pasak generalinės prokurorės, ši teismo nutartis buvo pateikta Seimo nariui. Jis buvo paprašytas susipažinti ir pasirašyti, ir pateikti pareigūnams nutartyje nurodytus daiktus. Seimo narys buvo perspėtas, kad, jeigu nepateks jų, bus atlikta jo asmens krata. „Pareigūnai kratos metu nefilmavo, nes jų teigimu, buvo tikimasi, kad Seimo narys vykdys teisėtus pareigūnų nurodymus geranoriškai. Tačiau Seimo narys teismo nutartyje nurodytus daiktus pateikti pareigūnams atsisakė. Paprašė pakviesti jo advokatą, kas ir buvo padaryta. Krata buvo tęsiama advokatui atvykus“, - sakė N. Grunskienė. Pasak generalinės prokurorės, susidarius tokiai situacijai, kai Seimo narys nevykdo teisėtų pareigūnų nurodymų, kratos veiksmus vykdę STT pareigūnai priėmė sprendimą ryšio priemones paimti atlikdami Seimo nario asmens kratą. „Seimo nariui aktyviai pasipriešinus, pareigūnai daiktus perėmė taikydami prievartinius veiksmus“, - sakė N. Grunskienė. Pasak generalinės prokurorės, kratoje dalyvavo ir Seimo kanceliarijos atstovai. Prokuroras kratoje nedalyvavo. „Paėmus telefonus, krata buvo baigta. Seimo narys, jo advokatas ir byloje dalyvavę asmenys, susipažinę su protokolu, jame pasirašė, pateikdami pastabas“, - sakė N. Grunskienė. Vienas iš tarnybinių patikrinimų – baigtas Generalinė prokurorė sakė, kad po to, kai apie įvykį buvo pranešta, ir visuomenėje kilo klausimų dėl tokių pareigūnų veiksmų teisėtumo ir priporcingumo, ji nedelsdama kreipėsi į STT, prašydama pateikti įvykio įvertinimą, ir inicijavo vidinį patikrinimą Prokuratūroje. „Vidaus tyrimas prokuratūroje jau yra baigtas. Jokių duomenų apie tai, kad, tyrimui vadovavęs prokuroras, būtų davęs leidimą naudoti prievartą Seimo nario M. Puidoko atžvilgiu nėra. Tarnybinį patikrinimą pradėjo ir STT. Šiuo metu yra apklausiami kratos veiksmuose dalyvavę asmenys, toliau nustatinėjamos faktinės aplinkybės. Tyrimas turėtų būti atliktas per trisdešimt dienų. Baigus jį bus atsakyta į klausimą, ar pareigūnų veiksmai buvo proporcingi“, - sakė N. Grunskienė. Adnet media icon Generalinė prokurorė informavo, kad Seimo nario advokatas tyrėjams yra pateikęs jo paties įvykio metu darytą vaizdo įrašą. „Su šiuo įrašu esu susipažinusi“,

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai