Gedimino kalne galimai rasti sukilimo vado Z. Sierakausko palaikai: tyrimai užtruks apie pusę metų (4)

4347
Rinatas Chairulinas, DELFI TV
2017 m. liepos 26 d. 13:59
Tyrimai, skirti galutinai patvirtinti, kad archeologai Gedimino kalne iš tikrųjų rado 1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vado Zigmanto Sierakausko palaikus, užtruks apie pusę metų, sako kultūros viceministras Renaldas Augustinavičius.

Pasak jo, dėl Z.Sierakausko palaikų perlaidojimo bus sprendžiama visiškai identifikavus jų tapatybę.

R.Augustinavičius sakė, kad Z.Sierakausko ir dar šešių žmonių palaikai buvo rasti liepos pradžioje.

Prie vieno iš vyrų, kuris palaidotas atskirai nuo kitų, ant dešinės rankos rastas auksinis žiedas su įrašu vidinėje pusėje: „Zygmund Apolonija 11 Sierpnia / 30 Lipca 1862 r.“.

„Remiantis istoriniais duomenimis žinome, kad vienas iš 1863 metų sukilimo vadų Z.Sierakauskas 1862 metų liepos 30 dieną pagal dabartinį kalendorių vedė savo sužadėtinę Apoloniją Davelskytę“, - sakė kultūros viceministras.
„Galime jau pakankamai pagrįstai sakyti, kad mes turime tiesioginį daiktinį įrodymą“, - pridūrė jis.

Palaikus atradęs Lietuvos nacionalinio muziejaus archeologas Valdas Steponaitis sakė, kad visi septyni žmonių palaikai šiuo metu yra muziejuje, o artimiausiu metu jie bus atiduoti Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto antropologams.

Jo teigimu, mokslininkai atliks palaikų dantų tyrimus, nustatys kaulų pažeidimus, mirusiųjų lytį, amžių. Palaikų kaukolės bus atiduotos sulyginti teismo medicinos ekspertams.

Pasak archeologo, šie tyrimai leistų visiškai įsitikinti, kad rasti palaikai iš tikrųjų yra Z.Sierakausko.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai