Gautų pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas skaičius sudaro 0,5 procento nuo sunaudotų vakcinų dozių (0)

896
Akvilė Bružinskaitė
2021 m. kovo 5 d. 09:05
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos duomenimis, per du mėnesius registruotas 1201 pranešimas dėl įtariamų nepageidaujamų reakcijų į vakcinas nuo koronaviruso, o tai yra tik pusė procento sunaudotų vakcinų dozių. Daugiausiai pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas teikė moterys. Pranešimus pateikusių asmenų amžiaus ribos nuo 18 iki 87-erių.

Kaip teigia specialistai, pagal klinikinių tyrimų duomenis, dažniausiai pasitaikančios nepageidaujamos reakcijos visoms Astrazenecos, Modernos, Pfizer ir BioNTech vakcinoms yra labai panašios.

Astrazeneca vakcina yra rekombinantinė, sukurta panaudojant šimpanzės adenovirusą, todėl jos laikymo ir transportavimo sąlygos yra kur kas paprastesnės nei kitų dviejų vakcinų, tad ji daugiau naudojama regionuose. Be to, AstraZeneca vakcina skiriasi nuo kitų dviejų vakcinų dar ir tuo, kad Astrazenecos vakcinai po antros vakcinos dozės nepageidaujamos reakcijos pasireiškia lengvesne forma.

Rugilės Pilvinienės teigimu, AstraZeneca vakcina asmenys Lietuvoje skiepijami dar tik pirmąja doze, tad dėl šios priežasties pranešimų apie šios vakcinos nepageidaujamus poveikius yra sąlyginai daug.

Sudėtingiausia, pasak Rugilės Pilvinienės, yra gyvybei pavojinga alerginė reakcija - anafilaksija. Taip pat retais atvejais pasireiškia periferinio veido paralyžius, tačiau Rugilė Pilvinienė pabrėžia, kad šis per keletą dienų praeina be jokio gydymo.

Per pastarąjį mėnesį Pfizer ir BioNTech vakcinai užfiksuota 420 nesunkių reakcijų ir 12 sunkių, o AstraZenecai 393 nesunkios ir 8 sunkios reakcijos.

Nė vienoje iš vakcinų Sars-Cov2 viruso sudėtyje nėra. Todėl pati vakcina negali sukelti Covid-19 ligos, o visi pasireiškę susirgimai po vakcinacijos gali būti paaiškinami tik nepakankamai susiformavusia imunine apsauga. Tad pasiskiepijus galime sulaukti tik nepageidaujamų reakcijų, o ne koronaviruso ligos atvejų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai