Floridos šiaurę talžęs uraganas „Michael“ slenka per JAV pietryčius (0)

3702
REUTERS
2018 m. spalio 11 d. 14:04
Uragano „Michael“ genamos bangos Floridoje trečiadienį tvindė gatves ir prieplaukas, švilpiantys vėjai draskė medžius ir stogus, o ketvirtadienį audra slenka per Džordžiją link abiejų Karolinų, dar neatsigavusių po didžiulių uragano „Florence“ potvynių.

„Michael“, galingiausias visų laikų uraganas, pasiekęs Floridos šiaurės vakarų dalį, paliko nusiaubtą ruožą ir nusinešė mažiausiai vieną gyvybę. Pareigūnai pranešė, kad Floridoje žuvo mažiausiai vienas žmogus, kai ant namo užgriuvo medis.

Pranešama, kad paieškos ir gelbėjimo komandos turi spartinti pastangas pasiekti labiausiai nukentėjusius rajonus ir ieškoti po nuolaužomis įstrigusių ar sužeistų žmonių.

Kitą dieną po to, kai itin galingas „Michael“ Floridoje užgriuvo balto smėlio paplūdimius, žvejų miestelius ir karines bazes, audra jau nebebuvo 4-osios kategorijos monstras, nešantis vėjus, kurių greitis siekė 250 km per valandą. Anksti ketvirtadienį virš pietinės Džordžijos dalies sistema susilpnėjo iki atogrąžų audros, bet JAV pietryčiams vis tiek tebegresia liūtys, gūsingas vėjas ir viesulai.

Nacionalinis uraganų stebėjimo centras (NHC) Majamyje pranešė, kad vidurnaktį „Michael“ centras buvo maždaug 48 km į pietvakarius nuo Meikono centrinėje Džordžijos dalyje ir judėjo į šiaurės rytus 27 km per val. greičiu. Audros vėjo greitis siekė 112 km per valandą.

Ketvirtadienį išaušus Šiaurės Floridos gyventojai dar tik pradeda vertinti nelaimės mastą.

Panama Sityje, esančiame netoli vietos, kur „Michael“ trečiadienį po pietų pasiekė krantą, žala tokia didelė, kad kone visur matyti nulaužti ar išversti medžiai bei elektros stulpai. Daug kur nuplėšti stogai, namai perplėšti nuvirtusių medžių, ant žemės mėtosi sulamdyti kelio ženklai.
Per audros piką be elektros liko daugiau kaip 380 tūkst. namų ir firmų.
Floridos šiaurės vakaruose žuvo vyras ant namo užvirtus medžiui.

Gubernatorius Rickas Scottas paskelbė, kad tūkstančiai teisėsaugos pareigūnų, komunalinių tarnybų darbuotojų ir paieškos bei gelbėjimo specialistų dabar pereis prie padarinių likvidavimo režimo ir kad prasidės „agresyvios“ paieškų ir gelbėjimo pastangos.

Uraganas privertė evakuotis daugiau kaip 375 tūkst. gyventojų ir judėjo labai greitai, todėl žmonės neturėjo daug laiko pasirengti, o pareigūnai skundėsi, kad daug kas ignoravo perspėjimus ir tikriausiai manė galintys pralaukti audrą.

Pagal centrinės dalies barometrinį slėgį „Michael“ buvo trečias pagal galingumą uraganas, smogęs JAV žemyninei daliai.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi