Europa išėjo į gatves - Lietuvos žurnalistai rinkosi prie Prancūzijos ambasados (8)

1164
2015 m. sausio 8 d. 16:47
Ketvirtadienį Lietuvos žurnalistai ir politikai rinkosi prie Prancūzijos ambasados į akciją „Aš esu Charlie", skirtą žodžio laisvei palaikyti ir pareikšti užuojautą bei solidarumą su žuvusiaisiais Paryžiuje. Su susirinkusiais bendravo ir užuojautas priėmė Prancūzijos ambasadorė Maryse Berniau.

Pasak ambasadorės, šią teroro ataką Prancūzijos gyventojai priėmė labai asmeniškai. Ji taip pat dėkojo už parodytą solidarumą Vilniuje.

„Ši baisi ataka pataikė tiesiai į demokratijos šerdį. Visi šie žmonės (nužudyti - DELFI) buvo labai žinomi dėl savo sugebėjimo lengvai išreikšti rimtus dalykus. Jie mums suteikdavo vilties.Tikiu, kad kiekvienas iš mūsų jaučiasi praradę kažką labai artimo. Aš taip pat galvoju apie heroiškai mirusius policininkus, kurie bandė juos apginti“, - kalbėjo ji.

Viena iš akcijos rengėjų, Vilniuje dirbanti iš Prancūzijos kilusi žurnalistė Marielle Vitureau tvirtino, kad išpuolis suvienijo jos profesijos atstovus Prancūzijoje.

„Buvu nužudyti keturi geriausi karikatūristai Prancūzijoje, su kuriais užaugau, sekiau jų karikatūras, kaip jie nušviečia žinias, kas vyksta. Didelis šokas“, - Vilniuje kalbėjo žurnalistė.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi