El Chapo gynyba gavo pailsėti po vienintelio liudininko pateiktų parodymų (0)

13335
REUTERS
2019 m. sausio 30 d. 15:17
Šiuo metu teisiamas Meksikos narkobaronas Joaquinas Guzmanas, pravarde El Chapo, leido savo gynybai pailsėti, kai parodymus antradienį (sausio 29 d.) ryte davė vienintelis jo iškviestas liudininkas.

Po kiek mažiau nei pusvalandį trukusio liudijimo bylos nagrinėjimas nukeltas iki kitos savaitės.

Bylos šalių atstovų baigiamosios kalbos teisme turėtų prasidėti pirmadienį ir tęsis maždaug dvi dienas.

Joms pasibaigus, JAV apygardos teisėjas Brianas Coganas, pirmininkaujantis Brukline vykstantiems federalinio teismo posėdžiams, nurodys teisėjams pradėti sprendimo dėl tolesnio J. Guzmano likimo nagrinėjimą.

Glaustus gynybos argumentus vargu ar galima lyginti su beveik iki trijų mėnesių išsitęsusiomis kaltintojų kalbomis, paremtomis daugiau nei 50-ies liudininkų parodymais.

Pirmadienį teisme J. Guzmanas pareiškė neketinąs liudyti savo paties naudai.

2017 metų sausį, pritaikius ekstradiciją, 61-ų metų narkobaronas buvo perduotas Jungtinėms Valstijoms, o lapkričio mėnesį turėjo stoti prieš teismą.

J. Guzmanui pateikta kaltinimų dėl didžiulio kokaino, heroino ir kitų narkotinių medžiagų kiekio pergabenimo į Jungtines Valstijas.

Atsakomybė už nusikalstamą veiką jam tenka kaip asmeniui, vadovavusiam Sinaloa karteliui – Meksikos šiaurėje esančios valstijos pavadinimą gavusiam narkotikų platinimo tinklui.

El Chapo advokatai bandė įrodyti, kad jų ginamasis buvo apšmeižtas tikrojo kartelio lyderio Ismaelio Zambados, pravarde El Mayo.

Vienintelis J. Guzmano iškviestas liudininkas buvo Paulas Robertsas. Šis FTB agentas dalyvavo 2017 metais vykusiame interviu su Jorge Cifuentesu, iš Kolumbijos kilusiu narkotikų prekeiviu, liudijusiu prieš J. Guzmaną.

Naujausi