„Draugystė veža“: neįgali draugė slaugei šviečia lyg saulutė (0)

5583
Tomas Grainys, Rinatas Chairulinas DELFI TV
2016 m. balandžio 14 d. 17:48
Nuo gimimo cerebrinio paralyžiaus prie vežimėlio prikaustyta Vaiva ir slaugė Nadia susipažino čia, Vilniaus Valakupių reabilitacijos centre. Vaivai tai buvo pirmoji išvyka be tėvų pagalbos.

„Pirmas žmogus, kurį čia sutikau ir buvo Nadia, - pasakojo Vaiva. - Ji išmokė mane savarankiškumo. Su jos pagalba atsikračiau baimės išvažiuoti iš namų, svetimos vietos fobijos. O Nadia tapo ne tik padėjėja ir slauge, bet ir labai gera drauge“.

Reabilitacijos centre slauge dirbanti Nadia prisipažino, kad su savo klientais ji susidraugauja itin retai. Tačiau su Vaiva ji ir pati nepastebėjo, kaip profesionalūs slaugės ir paciento santykiai tapo asmeniniais.

„Su kiekviena diena mes bendravom vis artimiau ir artimiau ir galiausiai pradėjom susitikinėti ne tik reabilitacijos centre, bet ir už jo ribų, - draugystės pradžią prisiminė Nadia. – Ji šviečia lyg saulutė. Su ja tiesiog labai gera ir smagu. Kad ir kokioj blogoj nuotaikoj bebūtum, ji randa būdą tave pralinksmint ir prajuokint. O jos juokas labai užkrečiantis. Net keista, kad neįgalus žmogus gali trykšti tokiu gyvenimo džiaugsmu ir neblėstančiu optimizmu“.

„Būdama šalia Nadios, aš užmirštu, kad turiu kažkokią negalią, - prisipažino Vaiva. – Tačiau daug kas priklauso ir nuo paties neįgaliojo. Jeigu pats nesureikšminsi savo negalios, tai atsiras ir žmonių, kurie bendraus su tavim kaip lygus su lygiu. O jeigu sėdėsi tarp keturių sienų ir nuolat dejuosi, kaip tau bloga ir koks tu esi likimo nuskriaustas, tai tokių žmonių tavo kelyje pasitaikys mažiau“.

„Vaiva visiškai nekompleksuoja dėl savo negalios, - pritarė savo draugei Nadia. – Ir tai man patinka. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad daugelis neįgaliųjų užsiima savigrauža ir gyvena tik tuo. O Vaiva – ne. Bendraujant su ja, aš nejaučiu, kad ji yra neįgali ar kitokia negu aš“.

Draugės susitinka retai – tik tuomet, kai Vaiva apsilanko reabilitacijos centre. Merginos seniai svajoja apie kelionę kartu. Šią vasarą jos planavo nuvažiuoti prie jūros, tačiau pamačiusios projekto „Draugystė veža“ kvietimą dalyvauti konkurse, kurio prizas – išvyka į Stokholmą, apsisprendė akimirksniu. Jeigu jūs manote, kad Vaiva ir Nadia vertos kelionės į Švedijoje vyksiantį Eurovizijos dainų konkursą, balsuokite už šią draugų porą Delfi portale nuo balandžio 23-iosios.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi