Dingusį vyrą pasieniečių pilotai rado su automobiliu įklimpusį sniege (0)

1461
VSAT
2013 m. gruodžio 10 d. 15:13
Gruodžio 9 d. Alytaus apskrities policija gavo pranešimą, kad dingo A. P. S., gimęs 1942 m., gyvenantis Alytaus r., Miroslavo sen. Gruodžio 8 d. vakare automobiliu „VW Passat“ A. P. S. išvyko iš Alytaus ir namo negrįžo.

Alytaus rajone pasieniečių sraigtasparnio pilotai aptiko dingusį garbaus amžiaus vyrą. Kaip paaiškėjo, mašiną vairavęs Alytaus rajono gyventojas tamsoje pasiklydo ir užklimpo apsnigtoje vietovėje. Netekęs jėgų ir nesulaukęs pagalbos beveik parą jis praleido laukymėje.

Pirmadienį popiet Trakų rajono Paluknio kaime įsikūrusios Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pareigūnai gavo Alytaus policijos prašymą surasti dingusį Alytaus rajono gyventoją.

Paaiškėjo, kad 71 metų vyras dar sekmadienį vakare lengvuoju automobiliu išvyko iš Alytaus į Alytaus rajono Miroslavo miestelį. Pasak policijos, tamsoje vairuotojas pravažiavo reikalingą posūkį ir pasiklydo. Už keliolikos kilometrų nuo savo gyvenamosios vietos nutolęs vyras užklimpo važiuodamas apsnigtu keliu per mišką ir laukus, praneša VSAT.

Preliminarią vairuotojo buvimo vietą pareigūnai nustatė pagal paskutinius jo skambučius mobiliuoju telefonu. Vėliau su Alytaus rajono gyventoju susisiekti nebepavyko.

Nurodytą paieškos rajoną VSAT Aviacijos rinktinės sraigtasparnis „Eurocopter EC-145“ ėmė žvalgyti po pusantros valandos nuo pranešimo gavimo. Prieš tai į Alytuje į atskridusį pasieniečių orlaivį įlipo policijos pareigūnas, koordinavęs kolegų veiksmus ant žemės.

Alytaus rajono Miroslavo seniūnijos bei Lazdijų rajono Seirijų miestelio apylinkes pasieniečiai apžiūrėjo naudodami naktinio matymo įrangą bei termovizorinę kamerą, reaguojančią į aplinkos temperatūros skirtumus.

Po pusvalandį trukusių paieškų VSAT orlaivio pilotai tamsoje pastebėjo ieškomąjį – nusilpęs garbaus amžiaus vyras buvo suklupęs prie laukymėje įklimpusio savo automobilio. Pasieniečiams pavyko nutupdyti aštuonis keleivius galintį skraidinti ir tokiems paieškos bei gelbėjimo darbams pritaikytą „Eurocopter EC-145“ apsnigtame nelygiame lauke netoli pastebėtos mašinos.

Sušalusį ir koordinaciją praradusį vairuotoją pareigūnai atnešė į VSAT orlaivį ir tuoj pat pakilo skrydžiui į Alytų. Pakeliui išgelbėtas vyras pagyvėjo ir reagavo kalbinamas pasieniečių. Netrukus „Eurocopter EC-145“ nusileido Alytuje, kur vyras buvo perduotas medikams.

Daugiau

Rekomenduojame

Naujausi