Delfi specialusis korespondentas atskleidė daugiau informacijos dėl kunigo galimos seksualinės prievartos prieš nepilnametį (0)

1167
2023 m. gegužės 25 d. 16:49
Po Delfi publikacijos dėl galimos seksualinės prievartos prieš nepilnametį, Vilniaus arkivyskupijos kunigas Kęstutis Palikša nusišalino nuo visų pareigų Bažnyčioje, tačiau teigia, kad pateikta informacija neatitinka tikrovės. Tyrimą pradeda ir Vilniaus arkivyskupija.

Delfi publikacijoje pateikiamas devyniolikmečio Manto pasakojimas. Jis teigia, kad su kunigu susipažino būdamas penkiolikos metų, kai gyveno globos namuose.

Vaikino teigimu, kunigas Palikša ėmėsi seksualinės prievartos ir jam duodavo pinigų. Jaunuolis iš kunigo pavogė 7 tūkstančius eurų ir dėl to dabar atlieka įkalinimo bausmę. Kalėjime jis atsidūrė prieš tris dienas. Tyrėjams vaikinas papasakojo ir apie lytinius santykius su kunigu.

Dėl įrodymų trūkumo, įtarimai dėl nepilnamečio vertimo lytiškai santykiauti kunigui Palikšai panaikinti. Be to, per kratą kunigo kompiuteryje pareigūnai rado 13 pornografijos vaizdų su seksualiai išnaudojamais vaikais nuo 14 iki 18 metų. Už tai teismas jam skyrė 4 tūkstančių eurų baudą.

Delfi specialusis korespondentas Dainius Sinkevičius sako, kad informacija apie vaikino ir kunigo lytinius santykius paaiškėjo jau atliekant tyrimą dėl pavogtų pinigų.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai