Dėl jaunos britės išprievartavimo nuteistas lietuvis: visada, kai įkliūdavau, iš karto prisipažindavau (0)

11615
Dainius Sinkevičius, DELFI TV; Josvydas Elinskas, DELFI TV | www.DELFI.lt
2022 m. lapkričio 26 d. 14:26
Jungtinės Karalystės gyventojus savo įvykdytu nusikaltimu šokiravęs 43 metų kretingiškis Andrius Grikpėdis sako, kad per savo gyvenimą matė ne vieną įkalinimo įstaigą, susidūrė su daugybe nusikaltėlių, tačiau tik neseniai suprato, jog nėra nieko vertingesnio už gyvenimą laisvėje.

„Tik dabar supratau, kaip laisvėje galima gyventi, nereikia man daugiau čia grįžti“, – sakė šiuo metu Pravieniškių pataisos namuose kalintis vyras.

Už įvairius smulkius nusikaltimus teistas A. Grikpėdis į laisvę turėtų išeiti jau kitų metų vasarą, tačiau tuo pačiu jis dar nepraranda vilties, kad įkalinimo įstaigos vartai jam atsivers ir anksčiau – iš pataisos namų bus paleistas lygtinai. Bet tokia galimybe jam iki šiol nepavyko pasinaudoti, o ir atlikęs didžiąją laisvės atėmimo bausmės dalį jis viliasi, kad tokį sprendimą galbūt priims ir pataisos namai, įpareigodami nešioti apykoję.

Bet bent iki šiol nuteistajam koją kiša praeitis – vyras daug kartų teistas, taip pat ir už sunkų nusikaltimą: prieš 9 metus Jungtinės Karalystės žiniasklaida skyrė daug dėmesio nusikaltimui, už kurį A. Grikpėdis buvo nuteistas su kitu lietuviu.

„Dirbu teisėju 23 metus, tačiau ši išprievartavimo byla yra baisiausia kada nors matyta“, – tada sakė lietuvius nuteisęs vakarų Anglijoje esančio Šrousberio teismo teisėjas Robinas Onionsas.

Už devyniolikmetės merginos išprievartavimą lietuviams buvo skirta kalėti po 13 metų, jie net nesulaukę bausmės pabaigos buvo deportuoti į Lietuvą. Tada Šrousberio karališkojo teismo nuosprendį peržiūrėjo Lietuvos teisėjai, kurie A. Grikpėdžiui už įvykdytą nusikaltimą skyrė maksimalią įstatyme numatytą 8 metų laisvės atėmimo bausmę.

Kaip skelbė Anglijos žiniasklaida, lietuviai užpuolė į namus po pirmojo gyvenime apsilankymo naktiniame klube grįžtančią devyniolikmetę, nusitempė ją į krūmus ir išprievartavo nepaisydami net to, kad merginą krėtė epilepsijos priepuoliai.

Lietuviams iškeltą baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teisėjas skelbdamas nuosprendį neslėpė pasišlykštėjimo, kad vyrai su mergina elgėsi lyg su daiktu, o po nusikaltimo savimi didžiavosi.

„Čia nėra jokių lengvinančių aplinkybių“, – pridūrė jis.

Tuo metu už šį nusikaltimą jau bausmę atlikęs A. Grikpėdis sako, kad britės neprievartavo, buvo nepagrįstai nuteistas, tačiau įrodyti savo nekaltumo jis esą taip ir nesuspėjo – buvo deportuotas į tėvynę.

Daugiau apie tai skaitykite Delfi.lt paspaudę šią nuorodą, taip pat žiūrėkite vaizdo įraše.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai