Daugiau aplinkybių apie tragišką ugniagesio žūtį tiesiant koncertiną pasienyje (9)

49897
2021 m. rugsėjo 1 d. 09:50
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė trečiadienį dalyvavo susitikime, kuriame aptarė pareigūnų saugumo priemones tiesiant koncertiną Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

Ministrė A. Bilotaitė po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje teigė, jog greitu metu bus pradėta statyti ir metalinė tvora. „Kaip žinote, šuo metu pasienyje su Baltarusija yra statoma spygliuotos koncertinos fizinis barjeras. Šiuo metu vyksta darbai Barausko užkardos ruože. Netrukus prasidės jau ir metalinės tvoros statybos. Žinoma, visi reikalingi sprendimai tam jau yra“, – sakė ministrė. A. Bilotaitė išreiškė užuojautą dėl antradienį pasienyje mirtinai susižalojusio ugniagesio. „Pareigūnas garbingai tarnavęs Tėvynės labui, turėjęs didžiulę patirtį, sąžiningas, stropus, pareigingas. Kuriam pareiga savo šaliai buvo svarbiausia. Reiškiu nuoširdžių užuojautą tiek šeimos nariams, tiek bendruomenei. Ir noriu patikinti, kad parama, kuri priklauso pagal mūsų statutą – 93 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio šeimai bus išmokėta. Taip pat bus pasirūpinta visomis laidojimo išlaidomis ir kitais rūpesčiais. (…) Suprantame, kad šios kompensacijos negali kompensuoti tos netekties. Bet tikimės, kad tai bus nedidelis kompensavimas šioje nelaimėje“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrė teigė, jog dėl šio įvyko vyksta ikiteisminis tyrimas ir tarnybinis patikrinimas. „Koncertina bus statoma ir toliau, bet papildomai bus pastiprinta apsauga, pirmiausia susiję su medicinine pagalba. Paramedikų darbas bus, jie budi užkardose, bet stiprinsime koordinavimą. Taip pat sutarėme dėl papildomų priemonių, kurios bus įgytos nedelsiant išsiaiškinus visas aplinkybes“, – aiškino ji. Vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė teigė, jog pirmiausia bus naudojamasi kariuomenės paramedikais. „Kadangi šiuo metu mūsų pasienyje aktyviai dirba kariuomenės atstovai, jie tiek sienos apsaugoje, tiek koncertinos tiesime, tam ir yra skirtos paramedikų pajėgos, mobilios komandos. Jos budi tame ruože, esant reikalui jos privažiuoja ir suteikia pagalbą. Mes šiandien sutarėme, kad turi būti dar didesnis bendradarbiavimas“, – aiškino vidaus reikalų ministrė. Ji teigė, jog PAGD parodė iniciatyvą ir pasisiūlė dalyvauti koncertinos tiesimo procese. „Tie žmonės dalyvauja savanorišku pagrindu. Ir tikiu, kad jų apsisprendimą lemia pareiga savo šaliai“, – teigė ministrė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai