COVID-19 grimasos: kaukės ne tik saugo, bet ir slepia smurtą (1)

12787
2020 m. lapkričio 5 d. 09:55
Prasidėjus COVID-19 pandemijai visame pasaulyje pastebimas ir išaugęs smurtas prieš moteris, dėl nuolat veidą dengiančių apsauginių kaukių moterų problemos aplinkiniams lieka nematomos.

Daivos Žeimytes-Bilienes ir Mindaugo Biliaus labdaros ir paramos fondas „Žmogaus namai“, Lietuvos policija ir pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“, imasi iniciatyvos KAUKĖ-19.

Tai projektas, kurį Ispanijos saloje Gran Kanarijoje nuo pirmosios pandemijos bangos vykdo vaistinės. Ši idėja nuo lapkričio mėnesio pradedama Lietuvoje. Jos metu į bet kurią „Eurovaistinę“ atėjusioms moterims ir pasakusioms raktinį žodį KAUKĖ-19 vaistininkai pasirūpins, kad joms būtų suteikta reikalinga pagalba.

Pagal specialistų parengtas rekomendacijas vaistininkai informuos atitinkamas institucijas ir pasirūpindami jų privatumu suteiks pagalbą.

Renginyje dalyvaus Daiva Žemytė-Bilienė, Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, Vilniaus miesto krizių centro direktorė Kristina Ankėnaitė-Balčiūnienė, „Eurovaistinė“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė. Renginio metu atvyks policijos ekipažas, bus galimybė vizualiai matyti, kaip vyks pats moters gelbėjimo veiksmas.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai