Čia užsukę pasijusite kaip Italijoje: šio mažo Lietuvos lobio nesugriovė nei karai, nei gaisrai (12)

34872
Andrius Ufartas, Justas Čėsna, Vytautė Merkytė | www.DELFI.lt
2019 m. balandžio 22 d. 16:45
„Per 400 metų nuo tada, kada buvo pastatytas vienuolynas, nebuvo jokio gaisro. Tik 2011 metais buvo pirmasis ir vienintelis gaisras. Niekada karai vienuolyno nesugriovė. Teisybės dėlei, reikia pasakyti, kad per Pirmą Pasaulinį karą sviedinys buvo pataikęs į bažnyčios frontoną. Bet jokių kitokių sugriovimų nebuvo“, – apie tikriausiai geriausiai išsaugotą Lietuvos vienuolyno ansamblį sako gidė Rūta Krencienė.

Žvelgiant iš Tytuvėnų miesto aikštės, sunku nuspėti, kokius lobius ir paslaptis slepia barokinis Tytuvėnų bernardinų vienuolynas ir Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčia. Įžengus į vienuolyno teritoriją užgniaužia kvapą. Rodos, atsidūrėme Italijoje. Stora gynybine siena aptverta teritorija mena jau pamirštas tradicijas bei įspūdingą Tytuvėnų praeitį.

Vienuolynas turi ne vieną kiemą ir tikrai ne vieną painų koridorių, tad viską apžiūrime kartu su gide Rūta. Moteris prasitaria, kad į Tytuvėnus atsikėlė prieš 30 metų, o jau 20 metų yra gidė. Sako ekskursija pradedame buvusiame noviciato kiemelyje, iš kurio puikiai matosi bažnyčios fasadas.

Daugiau skaitykite čia.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai