Buvęs policijos pareigūnas įtariamas neteisėtai realizavęs tris šaunamuosius ginklus (0)

1973
policija.lt
2018 m. sausio 30 d. 16:07
2017 m. pabaigoje Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnams pavyko sėkmingai išnarplioti gana sudėtingą ir painų tyrimą, susijusį su neteisėta šaunamųjų ginklų apyvarta ‒ iš juodosios rinkos buvo išimti trys šaunamieji ginklai (pistoletai) bei sulaikyti du asmenys, kuriems pareikšti įtarimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d. (Ne mažiau kaip trijų šaunamųjų ginklų įgijimas, laikymas, nešiojimas, gabenimas, ar realizavimas neturint leidimo).

Tyrimo metu nustatyta, kad dar 2016 m. gruodžio 31 d., Naujųjų metų išvakarėse, policijos patruliai Vilniaus geležinkelio stoties prieigose patikrino įtartiną automobilį, kuriame sėdėjo sėdėjo du vyrai, kaip vėliau paaiškėjo, A. G. ir P. T. Tikrinant automobilį pareigūnai rado vieną šaunamąjį ginklą – pistoletą. Minėti asmenys leidimo nešioti šaunamuosius ginklus neturėjo, todėl jie buvo sulaikyti ir pristatyti į Vilniaus miesto trečiąjį policijos komisariatą. Netrukus P. T. prisipažino, kad automobilyje rastas ginklas priklauso jam, tačiau ginklo įsigijimo aplinkybių nepaaiškino. Taip pat nustatyta, kad šis pistoletas yra registruotas buvusio policijos pareigūno, dirbusio anksčiau policijos patruliu, J. T. vardu. Pastarasis buvo iškviestas į apklausą, tačiau nesugebėjo paaiškinti, kaip jo vardu registruotas šaunamasis ginklas atsidūrė pas kitą nepažįstamą jam asmenį. Pažymėtina, kad J. T. tuo metu turėjo tris savo vardu registruotus šaunamuosius ginklus (pistoletus), kuriuos 2015-2016 m. įsigijo savigynai.
Netrukus policijos pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl šaunamojo ginklo, šaudmenų, sprogmenų ar sprogstamųjų medžiagų pagrobimo (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 254 str. 1 d.). Paaiškėjo, kad J. T., grįžęs namo po apklausos policijos komisariate ankstesniame tyrime, iškvietė policiją ir pareiškė, kad iš jo name esančio seifo neaiškiomis aplinkybėmis dingo visi trys jo vardu registruoti šaunamieji ginklai (pistoletai). Tačiau įvykio vietos apžiūros metu jokių įsilaužymo į namą ar seifą žymių nerasta.
Po intensyvaus, kruopštaus ir ilgo šių bylų tyrimo buvo nustatytos visos tikros šių įvykių aplinkybės, pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 253 str. 2 d., paneigtas ginklų vagystės faktas, surasti ir iš apyvartos išimti visi trys šaunamieji ginklai bei demaskuoti asmenys, kurie, neturėdami leidimo, realizavo ir disponavo šiais ginklais. Pareigūnai nustatė, kad P. T. iš tikrųjų nedisponavo pistoletu, kurį pareigūnai rado automobilyje. Tikrasis šio įvykio kaltininkas buvo A. G., o P. T. jo prašymu tiesiog prisiėmė sau kaltę. Taip pat nustatyta, kad anksčiau ne vieną kartą teistas A. G. ir buvęs policijos pareigūnas J. T. buvo pažįstami bei tam tikru laikotarpiu juos siejo darbo santykiai (nesusiję su policijos veikla). 2015 m. J. T. savigynai iš Lietuvos Respublikos ginklų fondo įsigijo tris šaunamuosius ginklus bei iš savanaudiškų paskatų perdavė juos A. G. Pastarasis disponavo ginklais tol, kol pareigūnai rado vieną jų automobilyje. Po šio įvykio A. G. atsikratė likusių dviejų ginklų. Tuo tarpu J. T., sužinojęs, kad automobilyje pas A. G. buvo rastas vienas jo vardu registruotas ginklas, melagingai pranešė policijai apie savo neva namuose laikomų ginklų vagystę. Taigi, bus sprendžiamas klausimas nutraukti ikiteisminį tyrimą asmeniui, prisiėmusiam kito asmens kaltę, tyrimas dėl ginklų vagystės – nutrauktas, o A. G. ir J. T. už įvykdytą sunkų nusikaltimą gresia laisvės atėmimas nuo 4 iki 8 m. Be to, J. T. planuojama pareikšti įtarimus pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 str. 1 d. (Melagingi skundas, pareiškimas, pranešimas, parodymai, išvados ir vertimas). Už šią nusikalstamą veiką kodeksas numato iki 2 metų nelaisvės.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai