„Britva“ perėjoje partrenkė moterį: pasprukęs motociklininkas sulaikytas su narkotikais (0)

14289
Dainius Sinkevičius, DELFI TV | www.DELFI.lt
2018 m. kovo 5 d. 13:51
Judrioje Vilniaus pėsčiųjų perėjoje su dviračiu ėjusią moterį partrenkęs ir sunkiai sužalojęs, o po to iš eismo įvykio pasišalinęs motociklininkas sako, kad tas mėnuo, kai jis slapstėsi nuo pareigūnų, prilygsta didžiausiam košmarui. Tačiau jis baigėsi dar didesniais nemalonumais.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys pirmadienį išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje net septynis kartus teistas 42 metų vilnietis Ramūnas Tendzegolskis kaltinamas ne tik dėl eismo įvykio sukėlimo, pasišalinimo iš jo, bet ir dėl neteisėto disponavimuo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų.

Šiuo metu už kitą nusikaltimą bausmę atliekantis R. Tendzegolskis į teismo posėdį buvo atvežtas iš Pravieniškių pataisos namų – iki suėmimo niekur nedirbęs keturių vaikų tėvas bylą nagrinėjančiam teisėjui per advokatą perdavė pluoštą dokumentų, kuriais bando save teigiamai charakterizuoti ir įrodyti, kad laisvėje esančiai jo šeimai reikalinga pagalba, o su drauge jis netrukus planuoja susituokti. Kad tai tiesa, jo draugė įrodė vėliau, kai tik baigėsi teismo posėdis – priėjusi prie suimto kaltinamojo moteris vyrą apsikabino ir pabučiavo.

Bet toks elgesys nė kiek nenustebino nukentėjusiosios advokato.

„Niekas geriau kaip septyni teistumai ir slapstymasis po avarijos asmens necharakterizuos“, – reaguodamas į kaltinamojo bandymą sušvelninti savo padėtį, reagavo per eismo įvykį sunkiai sužalotos ir iki šiol atsigauti negalinčios vilnietės pensininkės Vesios K. gynėjas Gintaras Kalinauskas.

Jo teigimu, per eismo įvykį sunkius sužalojimus patyrusi moteris negalėjo net atvykti į teismą, nes iki šiol yra priversta vaikščioti pas gydytojus.

„Nukentėjusioji nieko daugiau, apart to, kad su dviračiu ėjo per pėsčiųjų perėją ir tik po keturių parų atsibudo ligoninėje, negalėtų pasakyti“, – tvirtino G. Kalinauskas.

Baudžiamojoje byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Linas Gružas sakė, kad R. Tendzegolskiui kaltinimai pateikti dėl eismo įvykio, nutikusio dar 2016 m. balandžio 23 d., apie 12 val., kai itin judrioje Vilniaus Justiniškių ir Rygos g. sankryžoje buvo partrenkta ir sužalota moteris.

Ją partrenkė vadinamąją „britvą“ – motociklą „Kawasaki ZX900“ – vairavęs R. Tendzegolskis, kuris net neturėjo teisės vairuoti šią transporto priemonę. Ją vyras už pusantro tūkstančio eurų buvo įsigijęs vos prieš porą mėnesių ir, kaip prisipažino pareigūnams, yra dalyvavęs motokroso varžybose.

Prokuroras sako, kad dėl eismo įvykio kalta ir pėsčioji, ėjusi degant raudonam šviesoforo signalui. Tuo metu, kai R. Tendzegolskis važiavo per perėją, jam degė žalia šviesa.

„Įvykis yra užfiksuotas vaizdo įraše, grėsmė eismo saugumui kilo dėl pėsčiosios veiksmų, nes į važiuojamą kelio dalį ji žengė degant raudonam šviesoforo signalui, tačiau vairuotojams yra keliama pareiga savalaikiai stabdyti transporto priemonę atsiradus kliūčiai, o kaip yra nustatyta, R. Tendzegolskis turėjo galimybę sustoti ir nepartrenkti pėsčiosios, nors ši ir ėjo degant raudonam šviesoforo signalui“, – sakė L. Gružas.

Prokuroro teigimu, po šio eismo įvykio R. Tendzegolskis nukentėjusiajai nesuteikė pagalbos, pasišalino ir slapstėsi daugiau kaip mėnesį, kol gegužės 27 d. jo vairuojamą automobilį sustabdė policijos pareigūnai – bagažinėje buvo rasta daugiau kaip 600 gramų kanapių.

Daugiau apie tai skaitykite DELFI.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai