„Brexit“ be sutarties nebus (0)

7420
REUTERS
2019 m. kovo 14 d. 14:55
Didžiosios Britanijos įstatymų leidėjai trečiadienį nedidele balsų persvara atmetė galimybę, kad Jungtinė Karalystė gali išstoti iš Europos Sąjungos be jokio susitarimo. Šis nutarimas buvo priimtas 312 balsais prieš 308, tik keturių balsų skirtumu ir atveria galimybę prašyti ES, kad Britanijos išstojimas būtų atidėtas.

Parlamentarai balsavo už pakoreguotą siūlymą, numatantį, kad Jungtinė Karalystė jokiomis aplinkybėmis negali išstoti iš ES, neužsitikrinusi jokio susitarimo dėl tolesnių ryšių.

Dabar vyriausybė prašys įstatymų leidėjų palaikyti jos planą artimiausiomis dienomis surengti dar vieną balsavimą dėl anksčiau jos su Briuseliu suderintos sutarties, taip pat prašyti bet kokiu atveju atidėti „Brexit“.

Jeigu „Brexit“ susitarimą parlamentas galiausiai priimtų, „Brexit' būtų prašoma atidėti iki birželio 30 dienos. Tačiau ši sutartis jau buvo dukart triuškinamai atmesta įstatymų leidėjų – sausį ir praeitą antradienį.

Jeigu Bendruomenių Rūmai dar kartą nubalsuotų prieš šią sutartį, vyriausybė sako, kad „Brexit“ gali tekti atidėti daug ilgesniam laikui. Dėl šios priežasties Britanija gali būti priversta dalyvauti gegužę vyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose.

Bendrijos lyderiai jau yra pareiškę, kad sutiks atidėti „Brexit“ datą tik tuo atveju, jeigu Britanija pateiks konkrečių pasiūlymų, kaip išeiti iš šios krizės.Jeigu Britanijos parlamentarai nepriims parengtos sutarties arba nebus vienbalsio ES lyderių pritarimo siūlymui atidėti „Brexit“, Britanijai vis tiek gresia išstoti be jokio susitarimo kovo 29 dieną.

Premjerė Th. May teigė, kad bus balsuojama dėl sutarties įsigaliojimo atidėjimo, tačiau, pasak jos, tai gali reikšti daugybę pokyčių. Verslo lyderiai perspėjo, kad Britanija „žvelgia žemyn nuo prarajos krašto“, nes išlieka tikimybė, kad JK ir ES ryšiai bus nutraukti per vieną naktį.

Toks scenarijus grasina sukelti didelį sukrėtimą ekonomikoms abipus Lamanšo sąsiaurio.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai