Bandomasis projektas: kaip Gedimino progimnazijos moksleiviams sekėsi grįžti į mokyklą (0)

531
Akvilė Bružinskaitė
2021 m. kovo 4 d. 16:28
Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius sako, kad šiam bandomajam projektui teko nemažai pasiruošti. Prieš sugrįžtant į mokyklą, reikėjo išsitestuoti neįprastu - kaupinio būdu. Testuojant šiuo metodu buvo ištirti mokiniai, mokytojai ir jų šeimos.

Direktoriaus teigimu, šis testavimo būdas malonesnis, nes ėminys imamas tik iš nosies, pusantro, dviejų centrimetrų gylyje, į vieną mėgintuvėlį dedamas ne vieno žmogaus ėminys, o penkių. Be to, mokykla įpareigota kas 4-7 dienas nuolat vykdyti pakartotinį testavimą.

Taip pat mokykloje teko organizuoti srautus ir atskirti sugrįžusias klases, kad vaikai nesimaišytų ir būtų užkirsta rizika užsikrėsti virusu. Tiesa, mokykla veikia trijuose skirtinguose padaliniuose, tad ir srautų valdymo metodai buvo skirtingi. Lukiškių skersgatvyje esančiose patalpose mokiniams buvo atskirtos laisvalaikio erdvės, fizinėmis pertvaromis atskirti koridoriai, netgi suorganizuoti atskiri įėjimai. Miglos gatvėje esančiame pastate kiekviena klasė turi savo mokymosi kabinetą, žaidimų kambarį, valgomąjį ir tualetus.

Sugrįžimu į mokyklą džiaugiasi ne tik ugdymo įstaigos direktorius ir vaikai, bet ir mokytojai. Kalbinta mokytoja tikina, kad ji viltingai tikisi, jog ir toliau sėkmingai galės tęsti kontaktinį mokymą. Tiesa, mokytojams šis sugrįžimas sukėlė ir nemenkų iššūkių. Į mokyklą sugrįžo ne visi mokiniai – 32 klasės iš 35, tad likusiems namuose tenka tuo pat metu organizuoti ir nuotolinį ugdymą.

Premjerė patikino, kad šios mokyklos pavyzdžiu galėtų sekti ir kitų miestų mokyklos. Tiesa, ji pabrėžė, kad pirmiausia reikia pačių savivaldybių apsisprendimo dalyvauti tokiame projekte ir tik tada bus priimti konkretūs Vyriausybės sprendimai.

Sėkmingo eksperimento dalyvės direktorius tikina, kad pirmą kartą savo karjeroje patyrė jausmą, kuomet mokiniai noriai grįžta į mokyklas ir netgi didvyriškai dėvi vaikams neprivalomas apsaugines kaukes. Tad jis tikisi, kad šiuo pavyzdžiu greitu metu galės vadovautis ir kitos mokyklos ir netrukus atvers duris savo mokiniams.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai