Baltarusija žengė svarbų žingsnį kriptovaliutų srityje – pristatė unikalią platformą (0)

2898
REUTERS
2019 m. sausio 18 d. 10:15
Antradienį, sausio 15 dieną, Baltarusija oficialiai pristatė specialią platformą, kur už akcijas, auksą, užsienio valiutą ir kitą turtą bus galima atsiskaityti kripvaliutomis. Jos kūrėjai sako, kad tai bus pirmoji pasaulyje oficialiai reguliuojama tokia vertybinių popierių birža.

Po 2015–2016 metų recesijos Baltarusija išvystė šiuo metu puikiai klestinčią informacinių technologijų rinką, valdžia sėkmingai įgyvendino ne vieną verslui palankią reformą. 2017 metų gruodį buvo priimtas kriptovaliutų įstatymas, kuriuo siekta sudaryti sąlygas šalies bendrovėms pritraukti užsienio investuotojų.

Baltarusijos valdžia oficialiai naujos platformos klausimo nekomentuoja, tačiau apie jos paleidimą sausio 15 dieną skelbė valstybinė šalies naujienų agentūra BELTA.

Ši platforma prekiautojams sudaro sąlygas už kriptovaliutas tiek svetainėje internete, tiek programėlėje pirkti vadinamuosius tokenus.

Tokenai – kaip ir akcijos – turi vertę, pripažįstama tiek pačioje Baltarusijoje, tiek užsienyje. Baltarusijos valdžia tokių sandorių mokesčiais neapkraus dar iki 2023 metų. Projektą parengė dvi į informacines technologijas susitelkusios investicinės bendrovės – „VP Capital“ ir „Larnabel Ventures“. „VP Capital“ savininkas Viktoras Prokopenja „Reuters“ paaiškino, kad tai pirmoji tokia platforma pasaulyje, kur kriptovaliutų investuotojai galės savo investicijas paversti realiu turtu.

Platformoje sausio 15 dieną buvo pristatyti 150 rūšių tokenai, atitinkantys populiariausius finansinius instrumentus, ateityje jų skaičių viliamasi padidinti iki 10 tūkst.

Be kitų dalykų šioje platformoje galima įsigyti tokių bendrovių kaip „Apple Inc“ akcijų, taip pat aukso, naftos ir tauriųjų metalų. Vos per dvi valandas joje panoro užsiregistruoti 2 tūkst. kandidatų. Kaip teigia V. Prokopenja, pirmiausia potencialus prekeivis privalo atlikti patikros procedūrą, apsaugančią nuo pinigų plovimo.

Virtualios valiutos labai pažeidžiamos, ir praeitais metais jų vertė kaip reikiant smuko sustiprinus kontrolės mechanizmus, pasitaikė ir ne vienas vagystės bei sukčiavimo atvejis.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai