Atviras pokalbis: ką apie mus pasako perdegimo sindromas? (5)

9715
Žinių radijas
2018 m. kovo 24 d. 14:27
„Perdegė žmogelis... Koks vaizdinys mums iškils išgirdus tokius žodžius? Galbūt pamatysime užgesusią žvakę... Galbūt nebešviečiančią lemputę, o gal pamatysime ir dar liūdnesnį vaizdą – pelenų krūvelę. Štai jums ir pirmasis, turbūt svarbiausias perdegimo sindromo požymis – žmogus, anksčiau degęs entuziazmu dirbti, padėti kitiems, vieną dieną tampa abejingas, apatiškas, užgesęs...“, – taip savo knygoje apie perdegimo sindromą rašo kunigas Paskalis Idas.

Mokslininkai nustatė, kad ši liga ypač gresia dosniems žmonėms. Ar norėdami išvengti perdegimo sindromo turėtume nebepadėti kitiems?

Psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis primena taisyklę, kad gerai dirba tik tas, kuris moka gerai ilsėtis. Toks žmogus, anot psichologo, ryte nori eiti į darbą, o po to darbo – nori eiti namo. Tad ar norėdami išvengti perdegimo sindromo turėtume mažiau dirbti? Ar tik to užtenka?

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ diskutuoja Vilniaus universiteto doc. dr. Lijana Gvaldaitė, Seimo narys Andrius Navickas ir psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis. Laidą veda Raigardas Musnickas.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi

DELFI DĖMESIO CENTRE

Laida ŠIANDIEN 19:30

DELFI Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu (1)

245
DELFI DIENA

Laida ŠIANDIEN 15:00

DELFI Diena su Arnu Mazėčiu

47