Atsisakantys paspausti ranką pareigūnui imigrantai neturi galimybės tapti Danijos piliečiais (8)

2268
REUTERS
2019 m. sausio 18 d. 15:27
Afganistane gimęs Sakandaras Khanas buvo vienas iš devynių naujų Danijos piliečių, ketvirtadienį, sausio 17-ąją, paspaudusiu ranką Danijos imigracijos ministrei.

Naujasis įstatymas reikalauja, kad toks rankos paspaudimas būtų paskutinis natūralizacijos proceso žingsnis. 2001-aisiais drauge su šeima iš Afganistano į Daniją atvykusiam S. Khanui tai, kad reikės paspausti ranką ministrei, nepasirodė problema.

Tačiau įstatymu numatomas reikalavimas buvo kritikuotas dėl religijos laisvės pažeidimo, mat kai kurie itin religingi musulmonai ir žydai vengia prisiliesti prie kitos lyties nepažįstamų žmonių.

Vyriausybės teigimu, rankos paspaudimas yra svarbi Danijos kultūros ir vertybių dalis, todėl atsisakantys paspausti ranką paprasčiausiai negali tapti danais.

Rankos paspaudimo ceremonijoje vėliau dalyvaus savivaldybių, kuriuose gyvena imigrantai, merai ar jų pavaduotojai.

Danijos parlamentas, nepaisant Jungtinių Tautų ir įtakingos žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ kritikos, praėjusiais metais uždraudė viešose vietose vilkėti burkas ir nikabus, taip pat pritarė planui užsienio nusikaltėlius išsiųsti į mažutę salą. 5,7 milijono gyventojų turinti Danija nuo 2014 iki 2017 metų priėmė tik 45 tūkstančius prieglobsčio ieškotojų.

Po pilietybės suteikimo ceremonijos S. Khanas ir kiti aštuoni naujieji Danijos piliečiai drauge su imigracijos ministre I. Stojberg vaišinosi užkandžiais ir gėrimais.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai