Artėjant uraganui Florence, „Hurricane Hunters“ kyla į dangų (0)

4402
REUTERS
2018 m. rugsėjo 14 d. 12:12
Išoriniams uragano Florence pakraščiams artėjant prie Šiaurės ir Pietų Karolinų, JAV oro pajėgų rezervo ekipažas „Hurricane Hunters“ skrenda tiesiai į vadinamąją audros akį, kad surinktų ypač vertingų duomenų iš pačios ciklono šerdies.

Šis orlaivis, kaip ir visi dešimt 53-iajai oro sąlygų žvalgybos eskadrilei priklausantys lėktuvai WC-130J, yra aprūpintas specialia įranga, reikalinga meteorologiniams duomenims surinkti. Duomenys vėliau siunčiami į JAV nacionalinį uraganų centrą.

Duomenys gali būti renkami taip vadinamais išmetamaisiais zondais – specialiais jutikliais, kuriuos ekipažo nariai išmeta iš orlaivio. Krisdami jie perduoda su audra susijusią informaciją, tokią kaip slėgis, vėjo greitis ir kryptis.

Meteorologai nurodė, kad „Florence“ centras sausumą turėtų pasiekti vėlai penktadienį arba anksti šeštadienį.

53-iosios oro sąlygų žvalgybos eskadrilės ekipažas „Hurricane Hunters“ dislokuotas Misisipės valstijos Biloksio mieste veikiančioje Keeslerio oro operacijų bazėje.

Nors audros, kaip kad uraganas Florence, yra itin stiprios, o ir žemėje būti ypač nesaugu, šių skrydžių saugumo statistika nuteikia kaip reta optimistiškai: per daugiau nei keturis dešimtmečius nedingo nė vienas į tokią misiją leidęsis orlaivis. Paskutinis incidentas užfiksuotas 1974 metais.

Daugiau
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujausi