Arši oponentų reakcija Seimui svarstant dėl statuso Vytautui Landsbergiui (1)

11689
2022 m. gegužės 17 d. 12:54
Seimas antradienį svarstymo stadijoje sprendžia dėl valstybės vadovo statuso suteikimo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui. Visgi Seime dėl to užvirė aštrios diskusijos. Opoziciniai „valstiečiai“, jei šiam ir Civilinės sąjungos projektams bus galiausiai pritarta, grasina nepasirašyti partijų susitarimų dėl šalies gynybos ir užsienio politikos.

Frakcijos vardu iš darbotvarkės išbraukti klausimą siūlė „valstiečių“ frakcijos atstovas Dainius Gaižauskas. „Prašome dar kartą visų susilaikyti nuo įstatymų projektų, kurie audrina ir priešina visuomenę, ypač karo Ukrainoje metu“, – sakė parlamentaras.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat sakė, kad vėl spręsti dėl V. Landsbergio statuso nereikia. „Aš manau, kad, kaip jau ne kartą buvo sakyta, – ar reikia grįžti ir dairytis atgal į istoriją, jei istorija viską sudėliojo, faktinės aplinkybės yra tokios, kokios yra. Dabar tai atrodo labai dirbtinai“, – sakė buvęs premjeras. S. Skvernelis teigė, kad V. Landsbergio nereikėtų lyginti su partizanų vadais, kuriems taip pat buvo suteiktas valstybės vadovo statusas.

Visgi valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sakė, kad šis projektas yra valstybės garbės klausimas. „Tai yra mūsų valstybės garbės klausimas, atsakyti, ar mūsų valstybė prieš 30 metų turėjo vadova. Mūsų galva, vadovas buvo ir juo buvo Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis. Mes nekalbame apie prezidento statusą, ko gal labiausiai aitrinasi ir baiminasi opozicija. Mes kalbame apie tai, ar valstybė tuo metu turėjo vadovą“, – akcentavo parlamentarė. Jos teigimu, veikdamas su įgaliojimais V. Landsbergis dirbo kaip valstybės vadovas. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė griežtai atmetė D. Gaižausko įžvalgą, kad šiuo projektu tikėdamiesi palaikymo iš koalicijos partnerių, jie įsipareigoja palaikyti Laisvės partijai svarbų Civilinės sąjungos projektą. „Absurdas. Tikrai šiuos jų keistus kaltinimus... Tikiuosi, kad sąžinė anksčiau ar vėliau prabus“, – tvirtino politikė.

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai

47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 3 serija

7461
47:54
Dokumentinis filmas

Nuostabieji šunys. 4 serija

7620