Ar mokate tinkamai dažyti sienas? Specialistas išvardijo, kokius darbus būtina padaryti (1)

4301
2019 m. rugsėjo 23 d. 18:54
DELFI tęsia vaizdo pasakojimų ciklą apie tai, kaip įsirengti namus. Šį kartą buvo kalbama apie sienų bei lubų dažymą. Išsirinkus dažus, reikia žinoti ir kaip juos tepti ant sienų bei kaip paruošti paviršius. Apie tai daugiau papasakojo „Būsto vizijos“ statybų vadovas Edvinas Kundelis.

Ekspertas atkreipė dėmesį, kad prieš dažant paviršius, juos reikėtų nuvalyti nuo dulkių ir statybinių medžiagų likučių, senos statybos bute reikia nuvalyti ir senų dažų likučius. Po to laukia svarbiausias procesas – visas sienas nugruntuoti giluminiu gruntu.

„Kodėl reikia gruntuoti giluminiu gruntu? Tai visų pirma, kad glaisto sukibimas būtų geresnis su glaistomu paviršiumi. Tai daro įtaką džiuvimui, dažų lygumui bei faktūrai“, – komentavo E. Kundelis.

Kai gruntas išdžiūva, labai svarbu tinkamai išlyginti ir nuglaistyti sienas. Pasak pašnekovo, tai priklauso ir nuo paviršiaus – ar tai bus gipso kartonas, ar tinkuotas paviršius. Šių paviršių paruošimas yra skirtingas.

„Tinkuoti paviršiai yra labiau porėti, galbūt labiau nelygūs ir juos reikia glaistyti daugiau kartų nei gipso kartono plokštes. Gipso kartono plokštės turi sujungimus bei vietas varžtams, kurias prieš glaistant taip pat reikia išlyginti ir užtepti atitinkamu glaistu“, – komentavo specialistas.

E. Kundelis įvardijo, kad tinkuotą mūrinę sieną greičiausiai gali tekti glaistyti 3-4 kartus. Jis taip pat priminė vieną svarbią taisyklę – geriau glaistyti keletą sykių plonu sluoksniu negu dėti vieną storą sluoksnį.

Po glaistymo sekantis darbas yra šveitimas. Nušveitus visus nuglaistytus paviršius, prieš dažymą reikia dar kartą nugruntuoti sienas.

Specialistas taip pat pasakė, jog tiek glaistyti, tiek dažyti reikėtų patalpoje esant 10-25 laipsnių temperatūrai. Be to, reikėtų vengti skersvėjų, nes tai turi įtakos džiuvimo procesams ir dažų tolygumui.

Daugiau apie dažymo procesą žiūrėkite vaizdo įraše.

Rekomenduojame

Naujausi