Ankaros kontrolę praradęs Erdoganas skelbia pergalę vietos rinkimuose (0)

1015
REUTERS
2019 m. balandžio 1 d. 15:12
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį paskelbė laimėjęs savivaldybių rinkimus, nors opozicijos pergalės svarbiuose miestuose sudavė stiprų smūgį jo partijos dominavimui.

Valdančioji Teisingumo ir plėtros partija (AKP) neteko sostinės Ankaros kontrolės.

Pagrindinės opozicijos partijos pergalė lenktynėse už Ankaros mero postą turi didelę simbolinę reikšmę: AKP ir šios politinės jėgos pirmtakė, besivadovavusi islamizmo principais, kontroliavo sostinę pastaruosius 25 metus.

Didmiesčiuose rinkėjai turėjo mesti į balsadėžes po keturis biuletenius, pasirinkdami partijų atstovus, pretenduojančius į metropolinių zonų ir rajonų merų, savivaldybių tarybų narių bei apylinkių administratorių pareigas.

Anksti pirmadienį kalbėdamas iš AKP būstinės Ankaroje balkono prezidentas pareiškė, kad rinkimuose triumfavo jis ir jo sąjungininkai. Tam tikrą nesėkmę pripažinęs valstybės vadovas pažadėjo, kad jo partija mėgins išsiaiškinti savo klaidas ir pasitaisyti.
Šio 15 mln. gyventojų turinčio miesto mero postas yra svarbus: nuo šių pareigų 1994 metais karjeros laiptais pradėjo kopti pats R. T. Erdoganas.

Provincijose, kur dauguma gyventojų yra kurdai, viena prokurdiška partija užsitikrino septynis merų mandatus, bet neteko kelių savo tvirtovių kontrolės – ją perėmė valdančioji partija.

Rekomenduojame

Naujausi