Amerikiečiai gelbsti mėsai Pietų Korėjos fermose auginamus šunis (2)

6807
REUTERS
2017 m. sausio 11 d. 12:09
Aktyvistai iš tarptautinės gyvūnų teisių apsaugos organizacijos išsikovojo, kad būtų uždaryta už 140-ies kilometrų nuo Pietų Korėjos sostinės Seulo esančiame Vondžu mieste veikianti ferma. Jos savininkas veisė paskersti numatytus šunis. Iš viso fermoje buvo laikoma maždaug 200 gyvūnų.

Pirmoji partija šunų jau išgabenta į Jungtines Amerikos Valstijas. Prireiks dar dviejų savaičių, kol iš fermos pavyks išvežti visus čia auginamus šunis. Gyvūnams bus surasti nauji šeimininkai, sutinkantys rūpintis jais kaip augintiniais. Tokį ilgą operacijos terminą lemia oro transporto bendrovių nustatyti per dieną leistinų skraidinti gyvūnų skaičiaus apribojimai.

Fermos savininkas dėl mėsos skerdžiamus šunis veisia jau 30 metų. Jis tvirtina, kad šio verslo, sušlubavus sveikatai, nutarė atsisakyti pats.
Per porą pastarųjų metų gyvūnų teisių apsaugos aktyvistų iniciatyva jau uždarytos šešios tokio tipo Pietų Korėjoje įkurtos fermos. Šunys jose laikomi šaltuose narvuose, šeriami kartą per dieną, jų išmatos nevalomos. Aktyvistų teigimu, tokio elgesio su gyvūnais neteko matyti jokioje kitoje pasaulio šalyje.

Aktyvistų duomenimis, Pietų Korėjoje iki šiol veikia net 17 tūkstančių šunų fermų. Gyvūnų teisių gynėjai tikisi, kad iki 2018-ųjų metų žiemos olimpinių žaidynių šalies valdžia visiškai uždraus šią verslo šaką.

Daugiau

Rekomenduojame

Archyvo paieškos rezultatai